Ювентус победи Аталанта с 3:1 в двубой от 15-ия кръг на Серия А. Домакините реализираха попаденията чрез Сандро, Ругани и Манджукич, а почетното попадение за гостите реализира Фрьолер.

Преди двубоя двата тима почетоха паметта на загиналите в самолетна катастрофа футболисти на бразилския Шапекоензе.

Гонсало Игуаин пробва удар още в 5-ата минута, но след намеса на съперников играч, топката излезе в корнер.

"Старата госпожа" успя да открие резултата в 15-ата минута чрез Алекс Сандро успя да излъже съперник и препарира вратаря на Аталанта.

Четири минути по-късно Юве нанесе своя втори удар. След пас от корнера Ругани спечели борба във въздуха и се разписа за 2:0.

До почивката "бергамаските" опитаха да организират някакви опасни атаки към вратата на Юве, но до сериозни опасности пред вратата на Буфон не успяха да стигнат.

През втората част отново Юве диктуваше играта. В 52-ата минута Пянич стреля от далечно разстояние, но неточно.

В 64-ата минута Манджукич с глава матира стража на гостите и направи резултата класически 3:0.

Аталанта върна едно попадение в 82-ата минута на срещата. Ремо Фрьолер наказа Буфон, но силите на гостите не стигнаха до нещо друго.

След успеха Юве е на първото място с актив от 36 точки, а Аталанта е на 6-ото с актив от 28.