Ювентус допусна доста срамна загуба при неофициалния дебют на новия треньор Масимилиано Алегри. „Бианконерите“ отстъпиха с 2:3 на аматьорския Лученто.

Алегри от самото начало заложи на своята любима схема на игра 4-3-2-1, като зад гърба на Фернандо Йоренте действаха Карлос Тевес и Себастиан Джовинко.

Аматьорите поведоха след гол на Джанлука Бо.

Ювентус успя да обърне развоя на мача още преди края на първото полувреме след два гола на Фернандо Йоренте.

Роберто Перейра направи също своя неофициален дебют за „Старата госпожа“, като се появи в игра през второто полувреме.

Алегри направи някои промени в своя състав през втората част и това позволи на Лученто да стигне до победата, след като вкара два гола в последните 15 минути на срещата.

Играчите на Ювентус нямаха късмет в мача, след като на четири пъти след техни удари топката срещна гредата. Перейра също нацели напречната греда.

Ювентус: Сторари – Мота, Сьоренсен, Огбона, Барлоко (52' Ливиеро) – Падоин, Мароне (51' Перейра), Пепе – Тевес (52' Коман), Джовинко – Йоренте.