Новият-стар шампион на Италия Ювентус не прости на гостуващия Карпи и го победи с 2:0 в мач от 36-ия кръг.

Гостите са заплашени от изпадане и се намират на 17-ото място в класирането с 35 точки, точно над чертата, но това ни най-малко не трогна „бианко-нерите“, които нямаше как да разочароват своите възторжени привърженици след математическото осигуряване на „скудетото“.

Мачът обаче не особено вълнуващ, като шампионите очакваха имаха териториален превес. Той бе материализиран и в предимство в резултата в 42-ата минута, когато Ернанес стреля прецизно право в долния ляв ъгъл на вратата на Карпи за 1:0.

Вторият гол падна в 80-ата минута. Тогава Пол Погба центрира към главата Симоне Дзадза и той порази вратата на Карпи за крайното 2:0.

Ювентус има 88 точки два кръга преди края на Серия А.