Ювентус взе минимален аванс от един гол срещу Реал Мадрид след първия полуфинал от Шампионската лига, който се игра на „Ювентус стейдиъм“ в Торино. „Бианконерите“ спечелиха с 2:1, но голът на чужд терен дава огромно предимство на „белия балет“ преди реванша на „Сантиаго Бернабеу“. Двата отбора играха с поделено надмощие.

Ювентус започна по-силно мача и още във 2-та минута пред Артуро Видал се откри добра възможност. Чилиецът получи топката в наказателното поле на Реал Мадрид, но се забави, а след съприкосновение с Рафаел Варан падна в наказателното поле, но съдията Мартин Аткинсън прецени, че няма никакво основание да свири дузпа. Карлос Тевес пробва да изненада Икер Касияс в 3-та минута с далечен удар, но вратарят внимаваше и спаси. Алваро Мората се опита да прехвърли технично Икер Касияс в 7-та минута, но опитният вратар разчете действията на младия нападател и нямаше проблеми да улови топката.

Ювентус поведе с 1:0 в 8-та минута. Карлос Тевес получи добър пас в наказателното поле на Реал Мадрид, след което стреля, а Икер Касияс успя с една ръка да избие топката, но право в краката на Алваро Мората, който отблизо я вкара в опразнената врата.

Тони Кроос пробва рефлекса на Джанлуиджи Буфон в 12-та минута с далечен удар, но вратарят на Ювентус плонжира и успя да извади топката от долния десен ъгъл и изби в корнер.

Ювентус бе близо до това да вкара втори гол в 18-та минута, но Карлос Тевес не действа по най-добрия начин. Аржентинецът получи добър пас в наказателното поле на Реал Мадрид, след което не отправи добър удар, а топката попадна в Стефано Стураро, който обаче бе в положение на засада.

Иско изведе Кристиано Роналдо с перфектен пас зад отбраната на Ювентус в 23-та минута. Португалецът надбяга Леонардо Бонучи и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Джанлуиджи Буфон.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 27-та минута, когато Хамес Родригес сложи топката на главата на Кристиано Роналдо, който бе оставен непокрит във вратарското наказателно поле на Ювентус и с глава отблизо изпрати топката в мрежата на Джанлуиджи Буфон. Това е девети гол за Роналдо в 11 мача в Шампионска лига през този сезон.

Клаудио Маркизио отправи удар от 23 метра в 34-та минута, но топката профуча встрани от десния стълб на вратата на Икер Касияс.

Реал Мадрид бе близо до това да направи пълен обрат в 41-та минута, когато Иско центрира към Хамес Родригес, който бе изпуснат от Леонардо Бонучи и отблизо стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Джанлуиджи Буфон.

Карлос Тевес пробва нов далечен удар в 48-та минута, но Икер Касияс успя да спаси без никакви проблеми.

Ювентус получи правото да изпълни дузпа, след като в 57-та минута след бърза контраатака Даниел Карвахал изрита Карлос Тевес в наказателното поле на Реал Мадрид и съдията Мартин Аткинсън посочи бялата точка. Английският арбитър показа жълт картон на Артуро Видал, който искаше червен картон за Даниел Карвахал. Аткинсън показа жълт картон и на Марсело, който по-рано при контраатаката събори Алваро Мората. Карвахал не получи никакъв картон. Карлос Тевес реализира отсъдената дузпа в 58-та минута, след като с мощен удар изпрати топката в центъра на вратата.

Реал Мадрид бързо можеше да изравни резултата. В 64-та минута Гарет Бейл свали с глава топката към Серхио Рамос, който след това продължи към Хавиер Ернандес, а той чукна към Кристиано Роналдо, но португалецът не успя да отправи удар и кълбото излезе в аут.

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри промени схемата на игра в 64-та минута, когато извади от игра Стефано Стураро и пусна на негово място Андреа Бардзали, а отборът заигра с трима в защита.

Съдията Мартин Аткинсън показа жълт картон на Даниел Карвахал в 75-та минута за нарушение срещу Алваро Мората. Ако английският рефер бе вдигнат жълт картон на Карвахал при дузпата за Ювентус в 57-та минута, то десният бек на Реал Мадрид трябваше да бъде изгонен четвърт час преди края на мача.

Ювентус бе много близо до това да вкара трети гол в 87-та минута, когато Рафаел Варан допусна много груба грешка и остави Фернандо Йоренте да овладее топката. Испанският нападател излезе сам срещу Икер Касияс, който излезе да го пресрещне и по този начин затвори максимално ъгъла. Йоренте премина Касияс, но достигна топката едва до аут линията, след което реши да върне назад към Артуро Видал, който обаче бе изпреварен от Даниел Карвахал.

Пред „бианконерите“ се откри нова възможност във втората минута на добавеното време на мача, когато Андреа Пирло центрира от фаул в наказателното поле на Реал Мадрид, където Пепе изпусна Фернандо Йоренте, а той стреля с глава, но недостатъчно добре и това позволи на Икер Касияс да парира удара му.

Ювентус взе много минимален аванс срещу Реал Мадрид преди реванша на „Сантиаго Бернабеу“, който е следващата сряда.

Ювентус: 1. Джанлуиджи Буфон – 26. Щефан Лихщайнер, 19. Леонардо Бонучи, 3. Джорджо Киелини, 33. Патрис Евра – 8. Клаудио Маркизио, 21. Андреа Пирло, 27. Стефано Стураро (64' - 15. Андреа Бардзали) – 23. Артуро Видал – 10. Карлос Тевес (86' - 37. Роберто Перейра), 9. Алваро Мората (78' - 14. Фернандо Йоренте)

Реал Мадрид: 1. Икер Касияс – 15. Даниел Карвахал, 3. Пепе, 2. Рафаел Варан, 12 Марсело – 8. Тони Кроос, 4. Серхио Рамос, 23. Иско Аларкон (63' - 14. Хавиер Ернандес - Чичарито) – 10. Хамес Родригес, 7. Кристиано Роналдо, 11. Гарет Бейл (86' - 20. Хесе Родригес)