Днешният 13 септември ни дава отлична възможност да се върнем назад във времето и да си припомним случилото се на днешната дата през 1994 година, когато в мач от първи кръг за Купата на УЕФА ЦСКА побеждава великия Ювентус, но накрая остава със служебна загуба.

По това време "бианконерите", водени от Марчело Липи, са един от най-добрите отбори в Европа като в края на въпросния сезон записват дубъл в Италия и играят финал за Купата на УЕФА. Година по-късно пък печелят Шампионската лига. В същото време ЦСКА се намира в слаба форма и е загубил последния си мач с 0:4 от Спартак Пловдив.

Само че "армейците" показват класа в Европа и стигат до сензационната победа с 3:2 на "Българска армия".

Порини открива за Юве в 35-ата минута, а привлеченият от Пирин Петър Михтарски изравнява в края на първото полувреме. Милен Радуканов прави обрата пълен в 70-ата минута, а 5 минути по-късно никому неизвестният по това време младок Алесандро Дел Пиеро отбелязва първия си гол в европейските турнири. Само че последната дума отново има Михтарски, който носи победата с блестящо изпълнение от фаул в 87-ата минута.

След двубоя обаче идва леденият душ. Картотеката на Михтарски не е била редовна, тъй като жълтата му карта все още не е пристигнала при "червените". Те обаче рискуват с включването му в игра, а от Юве разбират за това, пускат контестация и съответно получават служебна победа с 3:0.

На реванша италианците печелят с 5:1 след невероятните пет гола на Фабрицио Раванели. А за ЦСКА остават хубавите спомени от голямата победа, която обаче е заличена в статистиките.