Ювентус осъществи обрат от 0:1 до 2:1 в гостуването си на Удинезе в мач от 34-ия кръг на Серия А. В герой за „бианконерите“ се превърна Кристиано Роналдо, който вкара и двете попадения за доскорошните шампиони.

Молина даде ранна преднина в 10-ата минута, но през второто полувреме възпитаниците на Анреа Пирло натиснаха, изнесоха играта напред и в крайна сметка логичното се случи.

По този начин „старата госпожа“ се изравни по точки с втория Аталанта, който има 69.

В шестата минута Струер направи пробив през центъра и отправи силен удар, но той бе право в Счесни.

4 минути по-късно Молина бе изведен в дясната част на наказателното поле и с диагонален шут простреля вратата през ръцете на Счесни за 1:0.

В 28-ата минута Уестън Маккени засече по отличен начин с глава след корнер, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда.

В 34-ата минута Бентанкур пусна късо към Дибала, който шутира коварно в близкия ъгъл, но Скуфет внимаваше.

В 52-ата минута Окака свърши отлична работа с гръб към вратата, запази топката и подаде към Арслан, който от около 5-6 метра не намери целта.

7 минути след това Роналдо получи коженото кълбо, завъртя се и стреля силно, но Скуфе спаси.

В 66-ата минута Стриге-Ларсен отправи зрелищен удар, но той премина агонизиращо близо до лявата греда.

В 82-ата минута CR7 изпълни пряк свободен удар, топката срещна ръката на Де Пол и Даниеле Чифи посочи бялата точка. Португалецът се нагърби с изпълнението и прати коженото кълбо под плонжа на Скуфе за 1:1.

5 минути по-късно Роналдо се извиси над всички от ъглов удар, но опитът му за гол отиде встрани.

В последната минута Рабио изпрати дълго подаване по въздух към втората греда, където шесткратният носител на Златната топка прониза Скуфе с 99-ия си гол за Ювентус - 1:2.

Удинезе (3-5-1-1): Скуфе, Бекао, Бонифаци, Нютинск, Молина, Де Пол, Уалас, Арслан (Форестиери 72'), Стриге-Ларсен, Ларсен, Перейра, Окака

Старши треньор: Лука Готи

Ювентус (4-4-2): Счесни, Данило, Де Лихт, Бонучи, Алекс Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Маккени, Бернардески (Кулушевски 59'), Дибала (Мората 66'), Роналдо

Старши треньор: Андреа Пирло

Стадион: "Фриули"

Главен съдия: Даниеле Чифи