Българският вратар Димитър Евтимов беше изгонен по време на двубоя на тима си Акрънгтън Стенли у дома срещу Блекпул в Лига 1 на Англия.

Той беше изгонен от съдията, след като при резултат 1:2 феновете на гостите започнаха да се радват на попадението, като към терена беше хвърлена бутилка и димки. Вратарят хвърли бутилката обратно към трибуните, което провокира съдията да го изгони директно.

Блекпул откриха резултата още в 5-ата минута, но Армстронг изравни в 23-ата минута. Срещата вървеше към равенството, когато в 81-ата минута беше отсъдена дузпа за гостите, а капитанът Джей Спеъринг я превърна в гол.

Последва и червеният картон на Евтимов, като това беше пети мач за него с екипа на Акрингтън.

В класирането Блекпул е на 8-ото място с актив от 51 точки, а Акрингтън е на 15-ото с 41 след поражението с 1:2.

Евтимов се присъедини към тима през януари, когато напусна друг отбор от Лига 1 - Бъртън Албиън.