Ювентус няма да може да разчита на пореден футболист във фаза защита, след като Данило страда от контузия в дясното бедро, съобщиха от клуба. Бразилецът със сигурност ще пропусне следващите два шампионатни двубоя - гостуването на Наполи на 26 януари и домакинството на Фиорентина на 2 февруари.

Данило получи травмата по време на четвъртфинала за Купата на Италия срещу Рома, спечелен от „Бианконерите" с 3:1. Той напусна принудително игра в 41-та минута и бе заменен от Хуан Куадрадо. В последствие наставникът Маурицио Сари разкри, че колумбиецът е болен от грип, а Алекс Сандро страда от мускулен проблем. Така той може да използва Блез Матюиди в лявата част на защитата на „Сан Паоло" в неделя. /БГНЕС