Алавес постигна изключително важна победа с 1:0 у дома на „Мендисороса“ срещу Кадис в първия мач от 21-ия кръг в Ла Лига. Единственото попадение в мача реализира Луис Риоха от дузпа, като така баските събраха 23 точки и се изкачиха до 12-ата позиция във временното класиране, където Кадис е 18-и с 15 точки.

След скучновато първо полувреме, в което нямаше кой знае колко работа за двамата вратари, втората част започна ударно. Иван Алехо фаулира Кике Гарсия в наказателното поле и домакините получиха дузпа в 50-ата минута.

Зад топката застана Луис Риоха, който в 51-ата минута прати топката покрай плонжа на Конан Ледесма и така тимът му поведе в резултата. До края на двубоя Кадис опита да изравни, но повечето положения бяха пред вратата на андалусийци, като с пропуск в края се отчете Саму Омородион.

Въпреки това, баските спечелиха мача, като това е първа победа за тях у дома в Ла Лига от 24 ноември насам.