Реал Сосиедад завърши наравно 0:0 у дома срещу Бетис в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. За домакините това беше пети мач без поражение в испанското първенство, докато серията на гостите набъбна на внушителните 12 срещи.

В средата на първото полувреме гостите бяха близо до попадение, но Ез Абде пропусна. В 34-ата минута страхотен удар на Мартин Субименди беше отразен от вратаря. Шест минути след това удар на Айосе Перес срещна гредата.

В 49-ата минута гредата се оказа последна преграда след шут на Микел Оярсабал от пряк свободен удар. Последваха пропуски на Марк Рока и Асан Дао за андалусци.

В 89-ата минута гол на Умар Садик беше отменен заради засада.

Реал Сосиедад заема шесто място във временното класиране с 30 точки, докато Бетис е седми с точка по-малко.