Селта и Райо Валекано спечелиха домакинствата си в 32-ия кръг на Ла Лига.

Селта победи Лас Палмас с 4:1. Хуанма Херцог даде аванс на гостите с гол в 11-ата минута. Домакините направиха обрат с попадения на Яго Аспас в 37-ата и на Вилиот Сведберг две минути по-късно. Анастасиос Дувикас реализира за 3:1 в 71-ата минута след втора асистенция на Аспас, а самият ветеран отбеляза за втори път, фиксирайки крайното 4:1.

С успеха Селта излезе на 16-а позиция с 31 точки, на 6 от зоната на изпадащите. Лас Палмас е 12-и с 37 пункта.

Райо Валекано надделя над Осасуна с 2:1. Мойсес Гомес в 29-ата минута даде аванс на гостите. През втората част домакините стигнаха до обрат, след като Пеп Чавария изравни в 80-ата минута, а четири по-късно Иси Паласон вкара победния гол.

Райо Валекано се изкачи до 14-о място в класирането с 34 точки, а Осасуна е на 11-а позиция с 39.