Отборът на Ювентус не допусна изненада в дербито от Серия А срещу Лацио. Лидерът е Италия записа поредния си успех в шампионата, побеждавайки с 2:0. Мачът бе под номер 300 за Масимилиано Алегри начело на „бианконерите”.
Домакините решиха нещата в своя полза още през първото полувреме. Възпитаниците на Алегри имаха нужда от само 17 минути, за да откажат своя противник, отбелязвайки и двата си гола в двубоя.

Дибала откри за Юве с далечен удар още в 5-ата минута. Топката бе центрирана към Марио Манджукич пред наказателното поле, нападателят свали с глава към Дибала, който с мощен шут не остави шансове на вратаря Маркети.

Голът допълнително разстрои играта на гостите от Рим, които продължиха да допускат наивни грешка в отбрана. Една от тях им струва скъпо в 17-ата минута, когато Игуаин удвои преднината на „старата госпожа”.

Хуан Куадрадо получи по дясното крило и центрира във вратарското поле, където Игуаин бе изпуснат и с лекота от близко разстояние направи 2:0. След второто попадение за домакините, двубоят стана още по-лесен за тях.

Най-добрите моменти за гостите дойдоха в началото на втората част, когато те се опитаха да упражнят някакъв натиск, но без особен успех. Възпитаниците на Симоне Индзаги трудно стигаха до чисти голови положения пред Буфон, който почти нямаше никаква работа.

В същото време Ювентус пропусна няколко чисти положения и не успя да направи успеха си далеч по изразителен.

В крайна сметка „бианконерите” добавиха нови три точки в актива си на върха и вече имат 48. Лацио е пети с осем пункта по-малко от Юве.