Беневенто хвърли бомбата насред Торино, след като  спечели с 1:0 гостуването на Ювентус от 28-ия кръг на Серия А. Адолфо Гаич донесе трите точки за типа на Филипо Индзаги с гол в 69-ата минута. Издънката остави шампионите на десет точки зад лидера Интер, а надеждите за десета пореда титла напълно се изпариха.

Още в 4-ата минута Кристиано Роналдо проби, но ударът му излезе в аут. Гостите отговориха с неточен изстрел на Джанлука Лападула и няколко добри атаки, но после "бианконерите" поеха инициативата. Първо Данило се оказа на чиста позиция, но шутът му беше блокиран. По-късно ВАР правилно отмени дузпа за Ювентус, а вратарят Лоренцо Монтипо блесна с две чудесни намеси. Той първо спря Алваро Мората, който проби отлично и стреля, а след това отрази и удар на Матайс де Лихт. До края на полувремето гол на Роналдо беше отменен за засада, а Монтипо спаси и негов шут.

След почивката Юве натискаше, но не създаде опасно положение чак до 66-ата минута. Тогава Роналдо получи топката, завъртя се и отправи удар, но покрай страничния стълб. После Федерико Барба щеше да си вкара автогол след светкавична контра, но Монтипо изби. Така се стигна до 69-ата минута, когато Беневенто поведе. Артур Мело сбърка фрапантно, след като изведе Адолфо Гаич очи в очи с Войчех Шчесни и нападателят откри резултата – 1:0! 120 секунди по-късно Юве поиска дузпа за фаул срещу Федерико Киеза, но такава не беше отсъдена.

В 79-ата минута Роналдо проби и потърси близкия ъгъл, но за пореден път Монтипо отрази. После Кристиано пробва задна ножица, но неуспешно. 10 минути по-късно Монтипо отново спря португалската звезда, след като изби шута му по земя в далечния ъгъл. Секунди по-късно вратарят спаси нов снаряд на Роналдо, а при добавката Данило не уцели вратата от непосредствена близост.

Междувременно Лацио победи с 1:0 Удинезе като гост. Единствения гол вкара черногорският халф Адам Марушич в 37-ата минута. Сампдория спечели с 1:0 срещу Торино с гол на ветерана Антонио Кандрева.