Ювентус победи Фиорентина с 1:0 след гол на Хуан Куадрадо в добавеното време на срещата. Мачът между торинци и флорентинци изобилстваше от положения и спорни ситуации, както е почти всеки двубой между двата тима.

В края на първата част „Виола“ имаше сериозни претенции след игра с ръка на Данило в наказателното поле на Юве.

Никола Миленкович получи два жълти картона в 66-ата и 73-ата минути на срещата, като нарушението за втория картон бе оспорвано силно от всички от щаба на тима от Флоренция. Само две минути след като остана с човек повече се усети импулс в играта на Юве - Федерико Киеза със страховит шут разтресе напречната греда.

Развръзката дойде в първата минута на добавеното време, когато бившият футболист на Фиорентина Хуан Куадрадо от малък ъгъл успя да промуши топката в мрежата зад Терачано и така донесе трите точки на „бианконерите“, които с победата днес се изравняват по точки с „виолетовите“. Заради по-лошата си голова разлика обаче, „Старата госпожа“ ще заеме осмата позиция в таблицата, докато тимът на Винченцо Италиано е позиция по-напред.