Ювентус победи категорично Удинезе с 4:0 в Торино и се класира на 1/4-финалите за Купата на Италия. Точни за Старата госпожа през първото полувреме бяха Гонсало Игуаин и Паоло Дибала от дузпа, а през вторите 45 минути още едно попадение добави реализиралият 11-метровият наказателен удар и Дъглас Коста.

Треньорът на Ювентус Маурицио Сари бе дал почивка на Кристиано Роналдо, но бе заложил на върха на атаката си на аржентиснкият дует Паоло Дибала и Гонсало Игуаин. Малко зад тях бяха позиционирани Дъглас Коста, Федерико Бернардески, Родриго Бентанкур и Адриен Рабио. В защитата пред ветерана Джанлуиджи Буфон, специалистът бе позиционирал Данило, Матайс де Лихт, Даниел Ругани и Алекс Сандро.

От своя страна Удинезе бе излязъл с изцяло резервен състав, имайки на ум борбата в Серия А за оцеляването си.

Още след първия съдийски сигнал Ювентус натисна своя съперник. При първото по-сериозно положение пред вратата на гостите се стигна до гол. В 16-ата минута Дибала и Игуаин разиграха двойно подаване, след което нападателят бе изведен зад гърба на защитата и отблизо откри резултата.

Четири минути след попадението, Бернардески стреля опасно над вратата от фаул.

В 26-ата минута торинци получиха дузпа. Стражът на Удинезе Николас фаулира откъсващият се на скорост Бернардески и главният съдия Джанлука Аурелиано посочи бялата точка. Зад топката застана Паоло Дибала и удвои преднината на Старата госпожа.

В 35-ата минута авторът на второто попадение намери Игуаин в наказателното поле, но ударът на нападателя премина встрани от вратата на Николас

В заключителните минути на първата част Бентанкур стреля с плътен удар от дистанция, но след намесата на вратаря на „фриуланите“ топката срещна гредата и топката не влезе в мрежата.

През второто полувреме гол на Игуани в 54-ата минута бе отменен след намесата на ВАР.

Но четири минути по-късно резултатът стана класически в полза на „вентус. Паоло Дибала получи встрани на наказателното поле и с много красив превхърлящ удар реализира в далечния ъгъл на вратата – 3:0.

Веднага след попадението домакините получиха и втора дузпа. Даниеле Ругани стреля и топката се отби в ръката на защитник, което бе достатъчно за рефера Аурелиано да посочи още веднъж бялата точка. Този път зад топката застана Дъглас Коста и реализира за 4:0.

В 79-ата минута Ругани с глава разтресе напречната греда. Пет по-късно резервата Куадрадо след самостоятелен пробив на скорост отправи диагонален изстрел, но топката премина покрай вратата.