Истинска драма предложи първият мач от съботната програма на 19-ия кръг в италианската Серия А. Грандът Рома стигна до много трудна, но важна победа с 4:3 над тима на Специя, за който повече от час игра и направи асистенция българският национал Андрей Гълъбинов. Борха Майорал изведе домакините напред в 17-ата, но Роберто Пиколи изравни в 24-ата минута. Отново Майорал в 52-ата и Рик Карсдорп в 55-ата минута дадоха два гол аванс на "вълците". Гостите обаче стигнаа до равенството след попадения на Диего Фариас в 59-ата и Даниеле Верде в 90-ата минута. Все пак победното попадение отбеляза Лоренцо Пелегрини в добавеното време на срещата.

Това бе втори двубой между двата тима тази седмица, след като те се срещнаха, отново в Рим, за Купата на Италия във вторник. Тогава Специя продължи напред след 4:2 след продължения (2:2 в редовното време), но впоследствие Рома бе наказан със служебна загуба с 0:3 заради това, че наставникът Пауло Фонсека извърши с една повече от позволените 5 смени.

Домакините стартираха силно и поведоха в резултата в 17-ата минута. Леонардо Спинацола изведе на левия фланг капитана в днешния двубой Лоренцо Пелегрини, който влезе в наказателното поле, след което пусна пас за Борха Майорал, а нападателят реализира за 1:0.

В 24-ата минута обаче гостите изравниха. Неразбирателство в защитата между Крис Смолинг и Марш Кумбула позволи на Диего Фариас да стреля от малък ъгъл, Пау Лопес изби, но топката попадна на крака на Роберто Пиколи, който отблизо изравни - 1:1.

В 33-ата минута в игра се появи Андрей Гълъбинов, който замени контузения Роберто Пиколи.

До края на полувремето домакините имаха лек превес, но до нов гол не се стигна.

„Вълците“ тръгнаха силно и през второто полувреме, като отбелязаха два бързи гола в рамките на три минути.

В 52-ата Жордан Верету превзе пространство  в половината на Специя и комбинира с Майорал, който преодоля съперник в наказателното поле и с хубав изстрел намери вратата на гостите за 2:1.

Три минути след това Майорал и Спинацола направиха чудесно двойно на левия фланг, а италианецът проби на скорост, стигна до наказателното поле и пусна пас към далечната греда, където Рик Карсдорп засече -3:1.

Специя обаче не се отказа и намали резултата в 59-ата минута. Основна заслуга за попадението имаше Гълъбинов, който записа асистенция в тази ситуация. Топката беше свалена с глава за българския нападател, който отлично с пета изведе Диего Фариас на скорост. Нападателят се възползва от поредното неразбирателство в отбраната на домакините и се възползва от това, като отбеляза – 3:2.

Истинската драма обаче тепърва предстоеше.

В последната минута на редовното време ужасяваща грешка на Смолинг, който не успя да изчисти едно наглед лесно подаване, позволи на юношата на „вълците“ Даниеле Верде да се откъсне сам срещу Лопес и да го преодолее за 3:3.

Във втората минута на добавеното време обаче Рома стигна до победата. Спинацола бе изведен на скорост отляво, центрира към далечната греда, където Бруно Перес овладя и върна за капитана Пелегрини, който със силен удар донесе трите точки за тима на Пауло Фонсека.

С тази победа Рома събра актив от 37 точки и се настани отново на третата позиция - на 3 зад втория Интер и на 6 зад лидера Милан, които тази вечер ще изиграят срещите си от кръга. Специя остава на 14-о място с актив от 18 пункта.

FT | РОМА – СПЕЦИЯ 4:3 | КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:0 Борха Майорал 17’

1:1 Роберто Пиколи 24’

2:1 Борха Майорал 52’

3:1 Рик Карсдорп 55’

3:2 Диего Фариас 59’

3:3 Даниеле Верде 90'

4:3 Лоренцо Пелегрини 90+2'

Стартови състави на двата отбора:

РОМА (3-4-2-1): 13. Пау Лопес – 24. Мараш Кумбула, 6. Крис Смолинг, 3. Рожер Ибанйес – 2. Рик Карсдорп, 14. Гонсало Вияр, 17. Жордан Верету, 37. Леонардо Спинацола – 31. Карлес Перес, 7. Лоренцо Пелегрини (к) – 21. Борха Майорал

Старши треньор: Пауло Фонсека

СПЕЦИЯ (4-3-3): 94. Иван Проведел, 5. Рикардо Марчича, 22. Юлиан Шабо, 19. Клаудио Терци (к), 39. Кристиан Дел’Орко – 25. Джиуило Маджоре – 10. Люсиен Агуме, 24. Науел Естевес – 17. Диего Фариас, 91. Роберто Пиколи, 11. Емануел Джаси