Отборът на Кротоне записа втори пореден успех в Серия А, след като много трудно надигра Болоня с 3:2 в 12-ия кръг на калчото. Българският национал Александър Тонев остана неизползвана резерва за „питагорците”, което бе логично предвид над 40-дневното му отсъствие от групата.

Юношата на ЦСКА имаше шанса да изгледа отблизо безкрайно драматичния мач на „Ренато Дал’Ара”. Зрелището стартира в 38-ата минута, когато Симоне Верди откри резултата за „хрътките” с брилянтен шут под гредата от пряк свободен удар. Само 4 по-късно обаче Анте Будимир, бъдещият голям герой за Кротоне, изравни. Той се възползва от хубавия шут на Марчело Трота, който бе отразен от вратаря, и направи добавка – 1:1.

Още преди да е изтекло първото полувреме Верди с ново красиво изпълнение от фаул възстанови аванса на Болоня. Този път топката е заложена отляво за 25-годишния играч и той стреля над стената към горния десен ъгъл. Вратарят Анджело да Коста можеше да се намеси и по-добре, но това не отнема от изпълнението на Верди – 2:1.

След почивката Кротоне продължи да търси изравняването и стигна до своите 120 секунди на лудост. В 68-ата минута гостите получиха дузпа, след като шведът Емил Крафт игра непохватно с ръка пред вратарското си поле. От бялата точка Трота бе безкомпромисен, пращайки вратаря Алекс Кордас в грешната посока – 2:2.

Броени мигове по-късно гостите вече водеха в резултата. Будимир твърде лесно получи топката в дъгата и макар първият му шут да бе блокиран, неориентираните защитници пред Кордас позволиха на 26-годишният хърватин да стреля отново. Този път прошка нямаше, защото кълбото влетя с невероятна прецизност в долния десен ъгъл – 3:2 за Кротоне.

С тази победа „питагорците” застигнаха днешния си опонент в класирането. По силата на своите 12 пункта те заеха 14-ата позиция в класирането, докато Болоня (14) остана 12-и преди изиграването на утрешната порция мачове.