Ювентус победи Аталанта с 1:0 в първи полуфинален мач за Купата на Италия. По този начин „бианконерите“ взеха надежден аванс пред съперника си от Бергамо, като е много вероятно да го елиминира след реванша в Торино на 28 февруари.

Ювентус вкара единствения гол рано-рано в мача. Реализира го още в 3-ата минута Гонсало Игуаин с премерен удар с десния крак.

В 25-ата минута Аталанта можеше да се върне в мача. Тогава бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Бенатия, която бе забелязана от системата ВАР. На вратата си Ювентус обаче има неостаряващия Буфон, който спаси удара от бялата точка на Гомес.

През второто полувреме Ювентус игра в типичния си стил без никакви рискове, доволен от минималната си преднина от 1:0. „Старата госпожа“ анулира усилията на своя опонент и сега ще чака спокойно реванша след близо месец.