Отборът на Ювентус спечели Купата на Италия за 14-ти път в своята история. На стадион „Мапей” в Реджо Емилия, футболистите на Андреа Пирло надделяха трудно с 2:1 над Аталанта и донякъде осмислиха сезона си след краха в Серия А и Шампионската лига.

Две от попаденията в мача паднаха през първото полувреме. Първо Деян Кулушевски откри за „старата госпожа” в 31-ата минута. Нападателят се разписа след асистенция на Уестън Макени и даде надежди на своите за крайния триумф.

Няколко минути преди почивката обаче, Аталанта се добра до равенството. Руслан Малиновски се възползва от пас на Хатебур, след като символичните гости сгрешиха фатално при изнасянето на топката.

Все пак „бианконерите” показаха характер и успяха да стигнат до крайния успех след нов гол през втората част. Решителното попадение за Ювентус реализира Федерико Киеза в 73-ата минута след прекрасно двойно подаване с Деян Кулушевски.

В заключителните минути на двубоя червен картон от състава на домакините получи Рафаел Толой.