Отборът на Ювентус победи Кротоне на Александър Тонев с 3:0 в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия А. Така Юве взе важни три точки в борбата за лидерската позиция, особено след поражението Сампдория в миналия кръг.

"Старата госпожа" е с 34 точки на трета позиция в Италия, а начело е Наполи с 38 точки, следван от Интер с 36.

Тимът на Кротоне пък заема 15-ото място във временното класиране с 12 точки в актива си. Това бе осма загуба за Тонев и съотборниците му.

Александър Тонев бе титуляр и игра до 75-ата минута на мача.

Първото полувреме приключи без попадения. Мехди Бенатия имаше добра възможност в 14-ата минута и стреля от дистанция, но ударът му бе отразен от стража на гостите Алекс Кордас. Пет минути по-късно Клаудио Маркизио също пробва мерника си от далеч, но защитник застана на пътя на топката.

Блес Матюидди пък пропиля чудесна възможост за Юве в 34-ата минута. 30-годишният французин получи в изгодна ситуация, но прати топката вляво от вратата.

Александър Тонев излезе на добра позиция за Кротоне в 40-ата минута и стреля, но бе неточен.

Точно преди почивката Марио Манджукич пропусна нов шанс за Ювентус. Манджукич отправи изстрел с глава, но топката мина край десния страничен стълб на вратата на гостите.

След почивката обаче ситуацията се промени. Ювентус вдигна оборотите и вкара три гола след 50-ата минута.

Първо Марио Манджукич откри в 52-ата минута след като получи от Андреа Бардзали. Манджукич отправи неспасяем удар с глава и реализира за 1:0.

Матия Де Шилио покачи на 2:0 в 60-ата минута след като демонстрира чудесна техника. В 71-ата Мехди Бенатия от близко разстояние направи резултата 3:0, подпечатвайки победата за Ювентус.

Малко по-късно вратарят на Кротоне Алекс Кордас спаси нов удар на Марио Манджукич.

Гостите имаха шанс да върнат едно попадение в 75-ата минута, когато Анте Будимир получи добър пас и стреля, но Джанлуиджи Буфон внимаваше и спаси.

Пауло Дибала пък можеше да се разпише за Юве в 82-ата минута, но пропусна.