Ювентус победи с 2:0 като гост Болоня в мач от 18-ия кръг на Серия А. Попаденията бяха дело на Алваро Мората и Хуан Куадрадо. Така състава воден от Масимилиано Алегри се изкачи на 6-та позиция с 31 точки, а Болоня е 10-ти с 24 пункта.

Ювентус в тази среща бе без контузените Пауло Дибала, Данило, Федерико Киеза, Джорджо Киелини и Аарън Рамзи.

Гъста мъгла над стадион "Ренато Дал'Ара" затрудняваше максимално и двата тима, но още в 6-ата минута Ювентус поведе в резултата. Федерико Бернардески изведе Алваро Мората в наказателното поле на Болоня, а испанецът с майсторско изпълнение матира Скорупски.

В 69-ата минута Хуан Куадрадо прати топката за втори път в мрежата на полския вратар и сложи точка на спора.