Ювентус победи Болоня с 3:1 в двубой от 36-ия кръг на Серия А, след като губеше на почивката с 0:1.

Болоня откри резултата след дузпа, която беше точно реализирана от Верди в 30-ата минута на срещата, а съдията Ирати имаше нужда от ВАР, за да отсъди наказателния удар.

В 52-ата минута на срещата Де Майо си отбеляза автогол и равенството беше възстановено. Между 63-ата и 69-ата минута "старата госпожа" оформи крайния резултат. Кедира и Дибала се разписаха в съперниковата врата и фиксираха крайния резултат.

След този успех Юве е на първата позиция с актив от 91 точки, но и мач повече от втория Наполи, който има 84. Така на Юве им трябва още една победа, за да си подсигурят поредната титла в Серия А.