Ювентус върна интригата в битката за титлата в Серия А, след като завърши 0:0 при гостуването на СПАЛ в мача от 29-ия кръг на италианското първенство.

Квадво Асамоа отправи удар от въздуха от границата на наказателното поле на СПАЛ в 37-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Алекс Мерет.

Пауло Дибала стреля от фаул в 45-та минута, но топката премина над напречната греда в аут.

Дибала бе близо да се разпише в 55-та минута, когато стреля, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на домакините.

Дъглас Коста центрира много добре в наказателното поле на СПАЛ, където Марио Манджукич бе оставен непокрит и стреля с глава, но встрани от вратата на Мерет.

Мерет направи много добро спасяване в 88-та минута, когато отрази удара на Алекс Сандро.

След това равенство Ювентус е лидер със 75 точки, докато втория Наполи е със 70 точки, но и мач по-малко. Неаполитанците са домакини на Дженоа и могат да намалят изоставането си от „бианконерите“ на две точки при победа. СПАЛ е точно над зоната на изпадащите с 25 точки.