Отборите на Кротоне и Ювентус не успяха да се победят и завършиха при резултат завършиха наравно при резултат 1:1 в мач от 4-ия кръг в Серия А. Попаденията тази вечер отбелязаха Сими в 12-ата от дузпа и Алваро Мората в 21-ата минута. „Биаконерите“ играха половин мас с човек по-малко, след като дебютантът Федерико Киеза бе изгонен.

Домакините поведоха в резултата в 12-ата минута, когато централният нападател Сими реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Леонардо Бонучи срещу Аркадиуш Река.

Кротоне - Ювентус 1:1 / Серия А, 4-и кръг, 17.10.2020 г.

източник: Gulliver/GettyImages

Шампионите обаче бързо успяха изравниха. В 21-ата минута Деян Кулушевски изведе по чудесен начин Киеза, който пък комбинира с Алваро Мората. Испанецът отблизо не пропусна и отбеляза първото си попадение за клуба след завръщането си – 1:1.

В 42-ата минута хубава комбинация между Кулушевски и Мората доведе до възможност за Маноло Портанова, но вратарят Алекс Кордас излезе напред и предотврати опасността.

Малко по-късно Педро Перейра стреля опасно, но рекордьорът Джанлуиджи Буфон успя да спаси.

В самото начало на втората част удар от воле на Родриго Бентанкур мина много близо до вратата на домакините.

В 55-ата минута Цигарини пробва изстрел от далечна дистанция, но в аут.

Точно след час игра Федерико Киеза настъпи Цигарини при единоборство, заради което съдията му показа директен червен картон.

Три минути след това Кулушевски изпълни пряк свободен удар, а топката първо удари далечната греда, а след това попадна в ръцете на Кордас.

В 76-ата минута резервата Хуан Куадрадо стреля, Мората леко отклони топката и тя влезе във вратата на Кротоне за втори път в срещата. След дълго преглеждане на ситуацията със системата ВАР обаче голът беше отменен заради минимална засада на нападателя.

До края на двубоя по-интересни ситуации липсваха и срещата завърши при същия резултат - 1:1.

КРОТОНЕ – ЮВЕНТУС 1:1

1:0 Сими (дузпа) 12’

1:1 Алваро Мората 21’

Червен картон: Федерико Киеза (Ювентус) 60’

Стартови състави на двата отбора:

КРОТОНЕ (5-3-2): 1. Алекс Кордас (к) – 32. Педро Перейра, 6. Лисандро Магалан, 34. Лука Мароне, 13. Себастиано Луперто, 69. Аркадиуш Река – 17. Салваторе Молина, 8. Лука Цигарини, 77. Милош Вулич – 30. Жуниор Месиас, 25. Сими

Старши треньор: Джовани Стропа

ЮВЕНТУС (3-4-2-1): 77. Джанлуиджи Буфон – 13. Данило, 19. Леонардо Бонучи (к) , 28. Мерих Демирал – 22. Федерико Киеза, 30. Родриго Бентанкур, 6. Артур, 38. Джанлука Фработа – 44. Деян Кулушевски, 39. Маноло Портанова – 9. Алваро Мората

Старши треньор: Андреа Пирло