Отборът на Ювентус разби гостуващия Каляри с 4:0 на „Алинац Стейдиъм“ в среща от 18-тия кръг на Серия А. Над всички в срещата бе звездата на тима Кристиано Роналдо, който реализира първия си хеттрик в Италия (49’, 67’ от дузпа и в 82’). Един гол добави Гонсало Игуаин в 81-ата минута.

Първата част премина под диктовката на домакините, които отправиха цели 10 удара по посока на вратата на Робин Олсен, но до гол така и не стигна.

Една от най-интересните ситуации през първото полувреме дойде в 30-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля опасно с глава след плонж, но вратарят изби. Впоследствие обаче беше отсъдена засада.

В 35-ата Мерих Демирал отправи хубав изстрел с глава след корнер, но топката се удари в напречната греда.

Четири минути след подновяването на играта „биаконерите“ откриха резултата. Рагнан Клаван опита подаване към другия централен защитник, но пасът не бе добър. Това позволи на Роналдо да открадне топката, премина покрай вратаря и отбеляза за 1:0.

В 52-рата минута Юве беше близо и до втори гол. Пауло Дибала влезе в наказателното поле, стреля, вратарят спаси, топката се удари в защитник на гостите, а Олсен имаше късмет тя да стигне до него.0

Осем минути след това „сардинците“ създадоха най-чистата си голова възможност. Топката беше центрирана отдясно на далечната греда, където Джовани Симеоне стреля с глава, но Войчех Шчесни успя да спаси

В 67-ата минута Дибала преодоля защитниците на гостите, падна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо и отбеляза за 2:0.

В 81-ата минута португалецът изведе Гонсало Игуаин, аржентинецът финтира бранител на гостите и стреля по диагонала във вратата - 3:0.

Веднага след изпълнението на центъра Роналдо беше намерен в наказателното поле от Дъглас Коща и шутира в близкия ъгъл, оформяйки крайния резултат и първия си хеттрик в Серия А.

С тази победа Юве измества Интер от първата позиция поне за няколко часа и събира актив от 45 точки. Каляри са шести с 29. В следващия кръг Роналдо и компания гостуват на "Олимпико" на Рома, докато "сардинци" приемат Милан.

ЮВЕНТУС – КАЛЯРИ 4:0

1:0 Кристиано Роналдо 49’

2:0 Кристиано Роналдо 67’ (д)

3:0 Гонсало Игуаин 81’

4:0 Кристиано Роналдо 82’

Стартови състави на двата отбора:

ЮВЕНТУС (4-3-1-2): 1. Войчех Шчесни – 16. Хуан Куадрадо, 28. Мерих Демирал, 19. Леонардо Бонучи (к), 12. Алекс Сандро – 25. Адриен Рабио, 5. Миралем Пянич, 14. Блейс Матуиди – 8. Аарън Рамзи – 10. Пауло Дибала, 7. Кристиано Роналдо

Старши треньор: Маурицио Сари

КАЛЯРИ (4-3-2-1): 90. Робин Олсен – 33. Лука Пелегрини, 15. Рагнар Клаван, 40. Себастиан Валукиевич, 12. Фабрицио Качеторе – 6. Марко Рог, 8. Лука Цигарини, 18. Нейтън Нандез – 10. Жоао Педро, 4. Раджа Наинголан – 99. Джовани Симеоне