Новакът в Серия А Монца записа трета поредна загуба в елита на Италия и все още е без точка. Тимът на Валентин Антов загуби с 1:2 домакинството си на Удинезе, а българският бранител влезе в игра в 81-ата минута на мястото на италианския халф Стефано Сенси.

„Бианкоросите“ имаха шанс да поведат още във втората минута, когато Петаня бе изведен на добра позиция, но Силвестри се справи с удара му.

В 13-ата минута попадение на Молина бе отменено поради засада. Двата отбора си размениха по един гол след половин час игра. Андреа Колпани откри резултата в 32-ата минута, а португалският таран Бето изравни четири минути по-късно. Малко преди почивката Деулофеу пропусна добра възможност, а след него и Бето се размина с второто си попадение.

В началото на втората част домакините можеха да поведат, но Бириндели не успя да реализира. Удинезе дочака своя момент и в 77-ата минута поведе. Дестини Удоджи изведе гостите напред след двойно с Илия Нестеровски.

Последваха поредица от смени, а Монца взе инициативата. Тимът на Джовани Стропа стигна до два удара към вратата на съперника. При първия топката мина покрай вратата, а при втория отиде в ръцете на Силвестри. Малко преди края „фриуланите“ отново пратиха топката в мрежата, но то не бе зачетено поради засада.