Сампдория нанесе много тежък удар по шампионските амбиции на Наполи още в третия кръг на Серия А. „Моряците“ спечелиха с класическото 3:0 срещу неаполитанците на стадион „Луиджи Ферарис“. Това е първи успех за Самп от началото на кампанията и първа загуба за отбора воден от Карло Анчелоти.

Сампдория поведе в резултата в 11-та минута, когато Сапонара подаде към Грегоар Дефрел, който с удар от границата на наказателното поле на Наполи прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Давид Оспина.

Сампдория успя да удвои своята преднина в 32-та минута, когато Фабио Куалиарела запази много добре топката и я подаде на Дефрел, който отбеляза своя втори гол в срещата.

Пьотър Зелински нанесе много хубав удар в 52-та минута, но Емил Аудеро успя да спаси.

Четири минути по-късно Дрийс Мертенс остана сам очи в очи срещу Аудеро, но вратарят на Сампдория отново спаси.

Сампдория реализира трети гол в 75-та минута. Попадението на Куалиарела бе изключително красиво. Бережински центрира в наказателното поле на Наполи, където Куалиарела с пета вкара топката във вратата на Оспина.

Пред Аркадиуш Милик се откри добра възможност в 86-та минута, но ударът му бе слаб и Аудеро спаси без проблеми.

Наполи е пети с 6 точки, а Сампдория е тринадесети с 3 точки, но и мач по-малко.