Шампионът Ювентус отново стъпи накриво в Серия А, стигайки само до равенството 1:1 у дома срещу Верона. Гостите бяха близо до това да хвърлят бомбата в кръга, но силите им не издържаха до края и допуснаха попадение, с което домакините успяха да вземат точката.

Така след пет изиграни двубоя от началото на кампанията, Ювентус успя да запише едва една единствена победа под ръководството на новия си наставник Андреа Пирло, която дойде още в първия кръг срещу Сампдория.

Пауло Дибала започна като титуляр за Ювентус за първи път в последните три месеца, заедно с Федерико Бернаедески, Алваро Морара и Аарън Рамзи, но Алекс Сандро, Матийс де Лихт и Джорджо Киелини пропуснаха двубоя заради контузии. Федерико Киеза пък бе наказан.

Куп отсъстващи имаше и в състава на гостите. Марко Велосо, Самуел Ди Кармине, Корай Гюнтер, Мерт Четин, Марко Бенаси и Еди Салседо бяха извън строя. За сметка на това Никола Калинич получи доверие от първата минута и записа своя първи мач като титуляр.

Още в 16-ата минута Калинич тества уменията на Войчех Шчесни, но вратарят успя да се справи и да избие в корнер. След разиграването от ъгловия удар, Ебрима Коли успя да вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Ювентус отговори с хубава атака, при която Бернардески се измъкна от засадата, но изстрелът му бе отразен от Малко Силвестри.

Последваха по-добри минути за гостите от Верона, но Калинич и Емпереур нямаха късмет пред гола. Малко преди почивката домакините имаха претенции за дузпа, когато Бернардески бе повален в наказателното поле, но те останаха неуважени от главния рефер. В 41-ата минута Куардаро бе много близо до това да открие резултата, но ударът му срещна напречната греда.

И двете попадения в мача дойдоха през втората част. Първо вкараха гостите от Верона. Андреа Фавили бе точен след час игра и пас на Дзакани. При изстреля за гола обаче, Фавали се контузи нелепо и трябваше да бъде заменен. Малко по-късно домакините имаха нови претенции за 11-метров наказателен удар, този път за фал срещу Рамзи, но и те бяха подминати от главния рефер.

Постепенно натискът на домакините се увеличаваше, а късметът отново покри „жълто-сините”, след като четвърт час преди края, Дибала също бе отказан от напречната греда. Секунди по-късно обаче, Юве изрвни, а в герой за домакините се превърна Кулушевски.

Така след пет изиграни кръга, Юве събра актив от шест точки и зае незавидното 12-то място в таблицата. Верона пък е седми с осем пункта в актива си.