Кристиано Роналдо спаси Ювентус от първа загуба през сезона в Серия А! Португалецът се появи от резервната скамейка в 65-ата минута и вкара едно попадение (78') за крайното 2:2 срещу Аталанта в двубой от 18-ия кръг на италианския шампионат.

Така "бианконерите" остават непобедени през тази кампания, след като са регистрирали 16 победи и 2 равенства. Торинци стигнаха до точката с 10 души, след като в началото на втората част халфът Родриго Бентанкур бе изгонен за втори жълт картон.

Аталанта - Ювентус

източник: Gulliver/GettyImages

Аталанта, от своя страна, направи страхотен мач, в който обаче не успя да се добере до успеха и да се превърне в първия тим повалил шампиона. Все пак момчетата на Джанпиеро Гасперини успяха да вкарат 2 гола на своя съперник и така да се наредят до Киево - единственият друг тим успял да вкара на два пъти топката във вратата на торинския колос (при загубата с 2:3 в първия кръг).

Равенството е второ за Юве, след като по-рано през годината тимът завърши при 1:1 с Дженоа.

Освен 12-ото попадение на Роналдо в шампионата, "Старата госпожа" откри чрез автогола на Берат Джимисти във 2-ата минута. Аталанта обаче се намираше във форма и осъществи пълен обрат - чрез нападателя Дуван Сапата, който се разписа на два пъти (24', 56'). Минути преди края Юве бе много близо до успеха, след като Бонучи вкара във вратата на съперника, но попадението бе отменено поради засада.

Суперзвездата Роналдо остана на пейката за първи път през сезона. За последно той беше резерва в мача за Суперкупата на Испания между Барселона и Реал Мадрид (1:3) през август 2017 г.

Началото бе кошмарно за домакините от Бергамо. Само две минути след първия съдийски сигнал албанският бранител Берат Джимисти опита за изчисти топката от краката на Алекс Сандро, но се подхлъзна и изпрати топката в собствената си врата.

Аталата обаче играеше с огромно настроение и успя да притисне своя съперник. В 24-ата нападателят на домакините Дуван Сапата изравни. Той пое пред наказателното поле, преодоля Бонучи с едно движение и с бомбен шут не остави шансове на Шченси за 1:1.

Втората част също започна силно за домакините, а Юве страдаше. Първо, Родриго Бентанкур изрита Тимоти Кастане, за което получи втори жълт картон и остави своя тим с човек по-малко.

След това, в 53-ата минута, Аталанта стигна до корнер, след който защитата на торинци не се организира добре и допусна нов гол. На точното място, след подването на Папу Гомес, бе Дуван Сапата, който с глава изпрати в делириум феновете по трибуните.

25 минути преди края Алегри трябваше да пуска тежката атрилерия в игра в лицето на Кристиано Роналдо. Само 12 минтуи, след като се появи игра, португалецът успя да засече с глава топка, летяща към него топка след разбъркване в наказателното поле. Той вкара 12-ия си гол от началото на сезона в Серия А за 2:2 (остана само на едно попадение от нападателя на Дженоа Кжиштоф Пионтек, 13).

В 87-ата минута Бонучи вкара за трети път топката във вратата на Аталанта, но попадението бе отменено, тъй като бранителят бе в засада, което запази крайното 2:2.

Аталанта – Ювентус 2:2

0:1 Берат Джимсити (автогол) 2‘

1:1 Дуван Сапата 24‘

2:1 Дуван Сапата 56‘

2:2 Кристиано Роналдо 78‘

Състава на двата отбора:

Аталанта: Бериша; Масиело (Муса Бароу 86'), Джимисти, Манчини; Хатебоер, Фрюлер, Пашалич (Робин Госенес 67'), Кастане; Иличич (Матео Песина 77'), Гомес, Сапата

Треньор: Джанпиеро Гасперирни

Ювентус: Войчих Шчесни, Матиа Дешилио, Леонардо Бонучи, Джорджио Киелини, Алекс Сандро, Сами Кедира (Кристиано Роналдо 65'), Емре Чан, Родриго Бентанкур, Дъглас Коща (Миралем Пянич 57'), Пауло Дибала, Марио Манджукич