Ювентус постигна минимална победа с 1:0 над Лацио в двубой от осмия кръг на Серия А. Още в 24-а минута Алесио Романьоли бе изгонен с директен червеен картон, като през първата част нямаше много чисти голови положения, а домакините нямаха и точен удар към противниковата врата.

Getty/Gulliver images
43 снимки

Второто полувреме бе различно и Юве натисна сериозно, но и бе стабилен в защита, като не допусна изстрел по посока на вратата си и отправи цели 10 към тази на Лацио. След като изцяло контролираше топката, "Старата госпожа" достигна и до 85-а минута, когато Марио Хила Фуентес от Лацио опита да избие топката след центриране, но вместо това я прави във вътрешната страна на левия стълб на собствената врата, с което резултатът бе открит.

Това бе и единственият гол в срещата, който донесе победата на Ювентус, а тимът е втори с 16 точки, докато Лацио остава на пета позиция с 13 пункта на сметката си.