Ювентус победи Лацио с 2:0 в едно от дербитата на 13-ия кръг в Серия А. "Бианконерите" откриха резултата чрез Леонардо Бонучи (23), който бе точен от дузпа, а в края на двубоя отново ценралния защитник (82) реализира от бялата точка, оформяйки крайния резултат.

60 снимки

С победата „бианконерите“ се върнаха на победния път и се изравни с днешния си съперник Лацио на петата позиция в Серия А с 21 точки. Възпитаниците на Масимилиано Алегри прекъснаха и негативната си серия от три поредни двубоя в шампионата без успех.

Лацио Ювентус

източник: Sofascore.com

Гостите стартираха по-добре двубоя и в продължителен период владееха топката. Все пак първата възможност бе в полза на домакините. Фелипе Андерсон получи на границата на наказателното поле и отправи изстрел, който бе блокиран от защитник на „бианконерите“.

В 15-ата минута треньорът на Ювентус научи лоша новина, след като трябваше да направи принудителна смяна заради контузия на Данило, а в игра се появи Деян Кулушевски.

Отново гостите действаха по-добре и налагаха темпото на двубоя. Единственото нещо, което липсваше в първите минути бяха головите опасности пред една от двете врати.

В 20-ата Данило Каталди фаулира Мората в наказателното си поле. Съдията провери ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. . Леонардо Бонучи застана зад топката и с изстрел в горния ляв ъгъл откри резултата.

„Римските орли“ заиграха по-агресивно в следващите минути и притиснаха съперника си. В 36-ата минута Сергей-Милинкович Савич отправи опасен изстрел в десния ъгъл, след което последва великолепна намеса от страна на Войчех Шчесни.

Четири минути преди края на първото полувреме Алваро Мората се възползва от добро центриране на Хуан Куадрадо, но изстрелът на испанеца премина над напречната греда.

„Бианконерите“ започнаха по-добре и втората част. В 48-ата минута Деян Кулушевски направи страхотен пробив и нахлу в наказателното поле, след което отправи изстрел в долния ляв ъгъл, но той бе слаб и Пепе Рейна улови. Малко след това Леонардо Бонучи бе близо до второ попадение в мача, но изстрелът му с глава премина опасно близо покрай десния страничен стълб.

В следващите минути действията на терена не се промениха и Ювентус имаше предимство, но липсваха головите положения.

В 75-ата минута Мойс Кийн имаше добра възможност, но изстрелът му бе блокиран от защитник.

Десет минути преди края на двубоя "бианконерите" получиха и втора дузпа. Отново Леонардо Бонучи се нагърби и пак победи Пепе Рейна в надлъгването между двамата, стреляйки неспасяемо в долния ляв ъгъл.

В 86-ата минута пак Мойс Кийн донесе опасността пред вратата на домакините, след като отправи изстрел в средата, но Пепе Рейна бе на мястото си и спаси. Малко след това нападателят отново бе спрян с чудесна намеса от вратаря на "римските орли". Това бе и последното по-сериозно действие в двубоя.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Леонардо Бонучи 23'-д

0:2 Леонардо Бонучи 82'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛАЦИО: Пепе Рейна, Елсад Хисай, Луис Фелипе, Франческо Ачерби, Мануел Ладзари, Данило Каталди, Сергей-Милинкович Савич, Луис Алберто, Фелипе Андерсон, Матиа Закани, Педро

Треньор: Маурицио Сари

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Данило, Леонардо Бонучи, Матай де Лихт, Лука Пелегрини, Уестън Маккени, Мануел Локатели, Хуан Куадрадо, Адриен Рабио, Федерико Киеза, Алваро Мората

Треньор: Масимилиано Алегри

Гл. съдия: Марко Ди Бело