Ювентус постигна трудна победа с резултат 4:2 в домакинството си на последния Сампдория в двубой от 26-ия кръг на италианската Серия А. Тон за головото шоу даде Бремер, който откри още в 11-ата, а Адриен Рабио удвои в 26-ата минута. Гостите от Генуа обаче успяха да наваксат пасива си в рамките на едва 120 секунди, след като Томазо Ауджело върна едно попадение в 31-ата, а минута след това Филип Джуричич изравни.

През втората част обаче домакините отбелязаха две безответни попадения, с които стигнаха до успеха. Рабио отново даде преднина на "старата госпожа" в 64-ата, а 19-годишншят Матиас Суле оформи крайния резултат в добавеното време с дебютния си гол за торинци. "Биаконерите" изпуснаха и дузпа в 69-ата минута, когато Душан Влахович нацели гредата.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

По този начин Ювентус взе важни три точки и събра 38 на седмата позиция, като изостава на четири от Аталанта. Сампдория пък записа 11-и пореден мач без успех във всички турнири и остава на последната позиция с едва 12 точки, а на още толкова си остава и спасителната зона. В следващия кръг "биаконерите" гостуват на Интер за "Дерби Д'Италия", но преди това гостуват на Фрайбург в мач-ревнаш от 1/8-финалите в турнира Лига Европа. Тимът от Генуа пък приема Верона следващата седмица.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините от Ювентус започнаха по-добре двубоя и изпълниха два корнера пред вратата на съперника, които обаче не доведоха до нещо по-опасно за 19-годишния дебютант за Самподрия Мартин Тюрк.

Първата голова възможност обаче беше за Сампдория. В седмата минута Маноло Габиадини беше изведен зад защитата на „биаконерите“ сам срещу Матиа Перин, но не успя да уцели вратата с изстрела си.

БТА / BTA
19 снимки

Само три минути по-късно Сампдория имаше нова чудесна възможност да отбележи. Глейсон Бремер сбърка в средата на терена и позвали на Габиадини да напредне и да стреля от дистанция, но право в ръцете на Перин.

Ювентус обаче отговори подобаващо, след като в 11-ата минута откри резултата още с първия си шанс в мача. Филип Костич центрира от ъглов удар, а на ганицата на вратарското поле Бремер бе изпуснат от защитата на гостите и нанесе силен изстрел с глава, за да отбележи за 1:0.

В 25-ата минута Душан Влахович беше изведен, но не успя да надбяга прекия си пазач и ударът му бе блокиран в последния момент.

Само минута по-късно обаче Ювентус удвои преднината си. Тогава Фабио Мирети овладя топката на десния фланг и центрира перфектно за Адриен Рабио, който надскочи всички и с мощен удар с глава заби топката във вратата - 2:0.

Домакините се отпуснаха, мислейки си, че си приключили с интригата, но вместо Сампдория успя да се върне в мача само в рамките на 120 секунди. Първо, в 31-ата минута, Мехди Лерис бе изведен отдясно в наказателното поле и шутира, но бе блокиран. Топката обаче се озова в Томасо Ауджело, който бе изпуснат от Матиа Де Шилио и стреля точно във вратата за 2:1.

Само минута по-късно гостите то Генуа вече бяха наваксали и втория гол пасив. След бърза атака по дясното крило, при която Дзаноли направи фантастичен пробив центрира ниско и опасно в наказателното поле, където Филип Джуричич бе изпуснат и от перфектна позиция реализира - 2:2.

На почивката Масимилиано Алегри направи двойна смяна в своя състав, като пусна в игра Хуан Куадрадо и Мануел Локатели на местатоа на Леонардо Бонучи и Енцо Баренечеа.

След час игра гостите имаха прекрасна възможност да стигнат и до пълния обрат, след като топката беше центрирана отляно в наказателното поле, където Мехди Лерис засече с глава, но топката профуча покрай лявата греда на Перин.

Три минути по-късно Хуан Куадрадо шутира от сериозна дистанция и доста над вратата.

Ювентус обаче си върна отново преднината в 64-ата. Рабио и Костич разиграха отлично отляво, а след това французинът влезе навътре и комбинира с Никола Фаджоли, който му върна топката в наказателното поле. Халфът овладя на гърди и от воле прати неспасяемо топката в сглобката на вратата за 3:2. Попадението беше разгледано със системата ВАР за евентуална игра с ръка на Рабио, но в крайна сметка голът бе зачетен.

След пет минути „биаконерите“ получиха шанс да си върнат двата гола преднина, след като получиха дузпа. Хуан Куадрадо финтира Ауджело в наказателното поле и бе спънат от защитника, а съдията посочи бялата точка. С изпълнението се зае Душан Влахович, който обаче начели лявата греда на Турк, а при добавката Рабио шутира високо над вратата.

В 72-рата минута Влахович получи на границата на наказателното поле и стреля, но над напречната греда.

Шест минути по-късно отново сърбинът бе изведен много добре от Рабио в близост до вратата, но вратарят спаси удара на нападателя на домакините.

В 79-ата минута Матиас Суле отправи страхотен изстрел от дистанция, но Тюрк го отрази. Последва нов шанс за Влахович, но неговият удар б блокиран.

БГНЕС / BGNES
19 снимки

Три минути след това Куадрадо нацели напречната греда след прекрасен удар пред наказателното поле.

В първата минута на добавеното време Матиас Суле получи отляво в наказателното поле, смени добре посоката, но техничният му удар премина покрай далечната греда.

19-годишният полуцащитник все пак реализира дебютния си гол в Серия А в 94-ата минута, когато Костич центрира отляво в наказателното поле, където Влахович стреля с глава, вратарят изби топката в напречната греда, но Суле бе заел добра позиция и също с глава бе точен за крайното 4:2 от близка дистанция.

FT | ЮВЕНТУС – САМПДОРИЯ  4:2

1:0 Бремер 11'

2:0 Адриен Рабио 26'

2:1 Томасо Ауджело 31'

2:2 Филип Джуричич 32'

3:2 Адриен Рабио 64'

4:2 Матиас Суле 90+4'

Пропусната дузпа: Душан Влахович (Ювентус) 69'