Ювентус постигна трудна, но важна победа в домакинството си на Верона с минималното 1:0 в сблъсък от 28-ия кръг на италианската Серия А. Единственото и победно попадение падна през втората част и бе дело на Мойс Кийн, който се разписа в 56-ата минута.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

"Биаконерите" играха доста пестеливо и можеха да си изпатят. Като цяло срещата беше равностойна, като гостите дори имаха предимство в началните минути, както и в заключителните моменти от нея. Тимът от града на Ромео и Жулиета дори записа повече точни удари - 3 срещу 2 за домакините, които пък удариха греда чрез Данило през първата част. С отлични намеси пък се отчете и вратарят на торинци - Войчех Шчесни.

По този начин Ювентус остава на седмата позиция, но вече има 44 точки и е на само четири от зона Шампионска лига. Верона пък остава в зоната изпадащите, на 18-о място, с актив от 19 пункта, а спасителният бряг е на пет точки разстояине. За "старата госпожа" предстои първия мач от 1/2-финалите за Купата на Италия срещу Интер на "Алианц Стейдиъм", а в следващия кръг на шампионата - гостуване на Лацио. Верона, който няма победа в последните си шест двубоя, приема Саусоло в първенството.

БГНЕС / BGNES
13 снимки

Треньорът на „старата госпожа“ – Масимилиано Алегри, заложи на трима защитници пред вратаря Войчех Шчесни – Федерико Гати, Бремер и капитана Данило. Като халф-бекове действаха Хуан Куадрадо и Матия Де Шилио. В центъра бяха младите Николо Фаджоли и Енцо Беренечеа заедно с Мануел Локатели, а атаката бе водена от Аркадиуш Милик и Мойс Кийн.

Алегри беше решил да запази силите на някои от титулярите си в лицето на Филип Костич, Душан Влахович и Анхел Ди Мария с оглед на дербито с Интер за Купата на Италия през седмицата.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Гостите стартираха с опит за висока преса и първи имаха шанс да открият резултата още във втората минута, когато домакините не успяха да изчистят добре едно центриране отляво, като топката попадна в Ондрей Дуда, който от добра позиция в пеналтерията стреля право във Войчех Шчесни.

Верона продължаваше да бъде по-активния тим и в 15-ата минута имаше нов шанс за попадение, Фабио Депаоли бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи хубав изстрел от движение, след като засече центриране от десния фланг, но топката профуча покрай гредата.

Първата възможност за Юве дойде чак в 24-ата минута от фал. Тогава Хуан Куадрадо стреля директно, но малко над вратата.

БТА / BTA
3 снимки

„Биаконерите“ заиграха по-добре с течението на времето и бяха близо до гола в 37-ата минута. Тогава отново от фал Аркадиуш Милик подаде за Данило, който стреля силно и след рикошет топката се отби от десния страничен стълб на Лоренцо Монтипо.

Две минути след това Хуан Куадрадо си освободи пространство и отправи изстрел по земя, който мина обаче премина много близо до вратата.

В 42-ата минута Адолфо Гаич отправи изстрел от около 35 метра, но ударът му не бе достатъчно силен и Шчесни реагира спокойно.

На почивката Макс Алегри направи промяна и пусна в игра Фабио Мирети на мястото на Енцо Баренечеа.

Седем минути след старта на втората част Федерико Гати избърза и стреля от дистанция, но доста неточно.

Ювентус обаче успя да открие резултата в 55-ата минута след отличнои организирана атака и с първия си точен удар в мача. Топката мина през Данило, Фабио Милети и Мануел Локатели, който получи пред наказателното поле и подаде за Мойс Кийн в пеналтерията, а нападателят овладя и с прецизен удар прати топката във вратата за 1:0 от около точката за дузпа.

След час игра на терена се появиха Анхел Ди Мария и Душан Влахович за домакините, които азамениха Аркадиуш Милик и голмайсторът Мойс Кийн.

Верона обаче показа, че няма да се предаде и в 69-ата минута организира отлична контраатака, при която Кевин Лазаня можеше да излезе на стрелкова позиция, но Шчесни излезе добре и успя да избие топката преди тя да стигне до нападателя на гостите.

Ювентус не изглеждаше, че търси втори гол и предостави инициативата на гостите, които в 82-ата минута имаха нова възможност да изравнят. Резервата Филипо Терачано шутира силно от дистанция, но отново Шчесни беше последна преграда и се отчете с нова важна намеса, за да опази вратата си.

„Биаконерите“ създадоха един от малкото си шансове през втората част, с който можеха да решат всичко в 87-ата минута. Тогава домакините отиграха заучено положение, при което Гати свали с глава за Бремер на метри от голлинията, но бразилецът по невероятен начин не успя да отбележи от тази чудесна позиция.

Верона имаше нова възможност в последната 90-ата минута от фал, но ударът на Симоне Верди се отби от стената и мина покрай вратата.

До края на мача Ювентус удържа крехката си преднина и взе важни три точки в битката за Шампионска лига.

FT | ЮВЕНТУС – ВЕРОНА  1:0

1:0 Мойс Кийн 56'