Ювентус победи Рома с 1:0 в дербито на осмия кръг на италианската Серия А. "Бианконерите" откриха рано резултата с попадение на Мойс Кийн, след което запазиха аванса си, а "римските вълци" направиха пропуск от бялата точка на Жордан Верету. Домакините спряха гостите да се изкачат на третата позиция в класирнето след грешната стъпка на Инер. Торници заемат седмото място с актив от 14 точки.

Ювентус стартира агресивно, като още преди да е изминала една минута вратарят на Рома Руи Патрисио трябваше да се намесва решително след удар на Федерико Бернадески.

Малко след това гостите на два пъти застрашиха вратата на домакините. Удар на Джанлука Манчини беше спасен от Войчех Шчесни. Малко по-късно Лоренцо Пелегрини стреля, но Джорджо Киелини изчисти топката в корнер. След неговото изпълнение остана впечатлението на автогол, но се оказа, че топката е в аут.

В 16-ата минута "бианконерите" откриха резултата. Матиа Де Шилио центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Родриго Бентанкур, който нанесе удар с глава, в последствие рикошира в тази на Мойс Кийн, след което влетя в мрежата на Руи Патрисио.

В 26-ата минута "римските вълци" получиха тежък удар, след като Николо Дзаниоло получи контузия заменен от Стефан Ел Шаарави. Рома стигна до добра възможност за гол в 37-ата минута, когато след контраатака, Тами Ейбрахам успя да насочи топката опасно, но Войчех спаси.  Минута по-късно Ел Шаарави отново създаде опасност, след като подаде към Ейбрахам, който нахлу в наказателното поле, но отбраната на домакините се справи.

Пет минути преди края на първото полувреме гостите получиха дузпа за нарушение срещу Тами Ейбрахам от Войчех Шчесни. Нападателят на Рома реализира попадение след ситуацията, но главният съдия Даниеле Орсто посочи бялата точкаа, вместо да зачете попадението. Зад топката застана Жордан Верету, който не успя да преодолее вратаря на Ювентус. Полякът отрази, пасявайки в долния ляв ъгъл.

Домакините имаха страхотна възможност д открият резултата в началото на втората част, след като Матиа Де Шелио центрира в наказателното поле, а Федерико Бернардески стреля атрактивно с ножечен удар, но Руи Патрисио спаси, след което Мой Кийн пропусна да добави отблизо.

"Римските вълци" поискаха дузпа за нарушение срещу Лоренцо Пелегрини на Джорджо Киелни, но главият съдия Даниеле Орсато след преглеждане на ситуацията с ВАР бе каегоричен, че нарушение няма и посочи, че играта трябява да продължи с изпълнение на аут.

Натискът на Ювентус продължи и в 63-ата минута Федерико Бернардески отправи плътен изстрел, който премина покрай левия страничен стълб.

Три минути по-ксъно Жордан Верети отправи изстрел от дистанция, който премина много близо до вратата на Войчей Шчесни.

В 73-ата минута Матиас Виня проби отляво, след което нахлу в наказателното пооле и нанесе изсрел, но рикошет в Джорджо Киелини излезе в аут.

"Джалоросите" притиснаха съперника си в следващите минути и в 83-ата минута опасен удар на Брян Кристанте рикошира в тялото на Леонардо Бонучи, след което топката излезе в ъглов удар.

До края на двубоя гостите притиснаха съперниак си, но до повече попадения в двубоя не се стигна.

ЮВЕНТУС - РОМА 1:0

1:0 Мойс Кийн 16'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Ювентус: Войчех Шчесни, Данило, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Матиа Де Шилио, Хосе Куардадо, Родриго Бентанкур, Мануел Локатели, Федерико Бернардески, Федерико Киеза Мойс Кийн