Нападателите на Ювентус Гонсало Игуаин и Федерико Бернардески са с контузии след победата на тима вчера с 1:0 като гост в градското дерби с Торино от Серия А, обявиха от ръководството на италианския шампион.

Игуаин е с травма на левия глезен, след като се сблъска с вратаря на домакините Салваторе Сиригу в третата минута на мача и беше заменен от Бернардески в 15-ата минута.

Младият нападател пък получи травма на лявото коляно, след като беше фаулиран от Томас Ринкон и напусна терена в добавеното време.

Още трима играчи са извън състава на Ювентус. Нападателят Марио Манджукич е с вирусно заболяване, Блес Матюиди се въстановява от контузия, а крилото Хуан Куадрадо претърпя операция на херния.

Ювентус е на второ място в класирането на италианското първенство, на точка зад лидера Наполи.