Лацио взе безценна точка на „Алианц Стейдиъм“ срещу Ювентус в мач от 37-ия кръг на Серия А. „Бианконерите“ и „бианкочелестите“ завършиха при резултат 2:2, а срещата ще се запомни и с изпращането на Джорджо Киелини и Пауло Дибала. Двамата напускат „Старата госпожа“ в края на сезона и това бе последен домакински мач за тях.

Душан Влахович откри в 10-ата минута, а Алваро Мората удвои в 36-ата. През второто „орлите“ отговориха подобаващо, като първо Сандро си заби злощастен автогол след изстрел с глава на Патрик, а в 96-ата минута Милинкович-Савич с удар под гредата донесе точката за лациалите, която със сигурност ги класира в Лига Европа.

Gulliver/GettyImages
43 снимки

Лацио стигна първи до шанс – в петата минута страхотен шут на Каталди се отби в гредата.

Пет по-късно обаче Юве поведе в резултата. Мората центрира остро в наказателното поле и Душан Влахович отблизо с глава порази вратата на лациалите за 1:0.

Две минути по-късно домакините създадоха и втора добра възможност - Бернардески отправи опасен изстрел, преминал над вратата.

Гостите от Рим пък отговориха с опасен изстрел на Андерсон от воле, който профуча опасно близо до гредата, но встрани.

В 17-ата минута Джорджо Киелини бе изваден от игра, за да получи аплодисментите на тифозите след 17 години, прекарани с екипа на „бианконерите“.

10 по-късно минута "орлите" поискаха дузпа за игра с ръка, каквато реално имаше, но тя бе плътно прибрана към тялото и Джовани Айролди не видя основание да посочи бялата точка.

Минута по-късно Савич направи хубав пробив, подаде успоредно на голлинията и само блестящата намеса на Перин попречи на Фелипе Андерсон да възстанови паритета.

В 36-ата минута Мората получи в наказателното поле, финтира двама бранители и с диагонален удар в далечния ъгъл удвои.

В последната минута на първата част Каталди опита да изненада Перин, но бившият страж на Дженоа внимаваше.

Шест минути след началото на второто полувреме Сандро прати топката в собстевната си врата по много злополучен начин, опитвайки да отклони изстрел на Патрик с глава.

При едно центиране на Каталди от фал, Ачерби можеше да направи 2:2, но Перин отново бе на висота и отрази опасния удар на италианския национал.

Четвърт час преди края аржентинската звезда Пауло Дибала си взе сбогом с "Алианц Стейдиъм". Левичарят бе заменен от младока Мартин Палумбо.

В 96-ата минута Милинкович-Савич с удар под гредата след добавака донесе скъпоценната точка, пращаща Лацио в Лига Европа.

FT / Ювентус - Лацио 2:2

1:0 Душан Влахович 10`

2:0 Алваро Мората 36`

2:1 Алекс Сандро 51` (автогол)

2:2 Сергей Милинкович-Савич 90+6`

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Хуан Куадрадо(жк), Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини(17` - Матайс де Лихт), Алекс Сандро, Федерико Бернардески(жк), Мануел Локатели(62` - Марли Аке(жк)), Фабио Мирети, Пауло Дибала(78` - Мартин Палумбо), Алваро Мората(62` - Мойс Кийн), Душан Влахович(62`- Лука Пелегрини)

Старши треньор: Масимилиано Алегри

ЛАЦИО: Томас Стракоша, Адам Марушич, Франческо Ачерби(жк), Патрик(жк), Мануел Ладзари(84` - Щефан Раду), Луис Алберто(76` - Тома Башич), Данило Каталди(77` - Лукас Лейва), Сергей Милинкович-Савич(жк), Матиа Дзакани, Жован Кабрал(52` - Педро), Фелипе Андерсон