Шампионът на Италия Ювентус се върна на победния път в Серия А, надвивайки с 2:0 гостуващия Болоня в ранния неделен двубой от 19-ия кръг. Точни за торинци бяха Артур Мело и Уестън Маккени.

Възпитаниците на Андреа Пирло бяха длъжни да отговорят след поражението с 0:2 от Интер в предишния кръг. По този начин „бианконерите“ се изкачват на четвъртото място с 36 точки, колкото има и Аталанта. Така дистанцията до върха, където е Милан, е скъсена на 7 пункта, но „старата госпожа“ е с мач по-малко.

Момчетата на Синиша Михайлович от своя страна остават на 13-ата позиция с 20 точки.

В осмата минута Орсолини овладя топката на левия си крак и отправи далечен удар, но встрани от левия страничен стълб.

2 минути след това Роналдо пусна към Кулушевски на десния фланг, който центрира в наказателното поле, където Маккени засече с глава, ала вдясно от вратата.

В 15-ата минута Артур шутира от средна дистанция и след рикошет в противников бранител коженото кълбо смени рязко траекторията си, влизайки в лявата част на вратата.

120 секунди по-късно Бернардески бе изведен отляво в пеналтерията и пробва атрактивно копване над Скорупски, но опитът му бе доста неточен.

В 28-ата минута Роналдо изстреля изключително опасна бомба към десния ъгъл, но Скорупски изби. При добавката Бернардески също опита да покачи на 2:0, но стражът на гостите отново показа брилянтен рефлекс.

В 32-ата минута Хуан Куадрадо подкара мълниеносна контраатака, при която напредна над 30 метра и отправи удар към левия ъгъл, но мерникът му изневери.

В 40-ата минута Сориано бе сам на дъгата фронтално срещу вратата и стреля технично към левия ъгъл, но топката мина на сантиметри в аут.

3 минути след това Данило се извиси над всички при центриране от ъглов удар, но опитът му за гол мина над напречната греда.

В 48-ата минута Хуан Куадрадо в опита си да изчисти топката при центриране в наказателното си поле, я изпрати директно в Счесни, който успя с котешки рефлекс да избие.

Секунди по-късно Бароу стреля по земя в близкия ъгъл, но полският вратар на "старата госпожа" улови.

В 56-ата минута Орсолини навлезе в пеналтерията отдясно, навлезе навътре и шутира към десния ъгъл, ала Счесни се изяви с прекрасно прасяване.

В 59-ата минута Сансоне отправи удар по диагонала от малък ъгъл, но той не намери целта.

Минутка след това Куадрадо отново застраши вратата на Скорупски, но стражът за пореден път спаси отбора си от второ попадение.

В 71-ата минута Маккени се отскубна от опеката си и покачи на 2:0 с глава след подаване от корнер на Куадрадо.

Три минути по-късно Роналдо центрира от лявото крило и Маккени отново се оказа непокрит, но този път Скорупски бе на висота и парира.

В 82-ата минута Кристиано напредна отлично през центъра, освободи си място за стрелба и потърси целта с левия крак по земя, но Скорупски го сюрпризира.

В 87-ата минута влезлият от пейката Рабио пробва да се нареди сред голмайсторите, но ударът му бе отразен от блестящия за пореден път Скорупски.

В последната минута CR7 нанесе много силен шут от около 15 метра, ала вездесъщият Лукаш Скорупски още веднъж показа защо е №1 между рамките на вратата на Болоня.

Ювентус (4-4-2): Счесни, Куадрадо, Бонучи (Де Лихт 78'), Киелини (жълт картон), Данило, Бернардески (Мората 68'), Артур (жълт картон) (Рабио 78'), Бентанкур, Маккени (Демирал 92'), Кулушевски (жълт картон) (Рамзи 78'), Роналдо

Резерви: Буфон, Пинсолио, Де Лихт, Демирал, Ди Пардо, Драгусин, Фработа, Рамзи, Киеза, Рабио, Фаголи, Мората

Старши треньор: Андреа Пирло

Болоня (4-2-3-1): Скорупски, Де Силвестри (Сумаоро 45'), Данило, Томиясу, Дайкс (жълт картон), Шутен, Сванберг (Домингес 64'), Сориано, Орсолини (Сков Олсен 75'), Винято (жълт картон) (Сансоне 45'), Бароу (Паласио 75')

Резерви: Бреза, Да Коща, Балдурсон, Домингес, Хайки, Паласио, Пас, Поли, Сансоне, Сков Олсен, Сумаоро

Старши треньор: Синиша Михайлович

Стадион: "Алианц Стейдиъм"

Главен съдия: Хуан Лука Саки