Ювентус постигна лесна победа с 2:0 над Дженоа в мач от 16-ия кръг на Серия „А”. Головете на „Алианц Стейдиъм” реализираха Хуан Куадрадо в 9-ата минута директно от корнер и Пауло Дибала (82). „Бианконерите” можеше да постигнат и по-убедителен успех, но вратарят Салваторе Сиригу се намеси решително. „Грифоните” рядко поглеждаха към вратата на домакините и не застрашиха с нищо Войчех Шчесни.

Успехът беше втори пореден за „старата госпожа”. Тимът събра 27 точки и излезе на пето място във временното класиране. Дженоа е едва 18-и с 10 точки.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

В 9-ата минута домакините получиха право да изпълнят конрер отляво. Хуан Куадрадо завъртя отлично топката под гредата в далечния ъгъл, Салваторе Сиригу не се ориентира добре в ситуацията и с помощта на гредата кълбото се оплете в мрежата.

В 25-ата минута Дибала получи от Кулушевски пред наказателното поле. Аржентинецът оправи удар, който беше блокиран, а при добавката стреля над вратата. Минута по-късно Бернардески получи на около 15 метра от вратата. Офанзивният футболист отправи силен удар от движение, но в аут.

В 37-ата минута "старата госпожа" беше близо до гол. Де Лихт засече центриране, но стреля право в Сиригу. Вратарят изби, след което последва добавка от Мората, но отново в обсега на стража.

В края на първата част Мората се отчете с още един пропуск. Испанският нападател засече центриране отляво на Бернардески, но стреля в центъра на вратата и Сиригу изби.

Ювентус Дженоа

източник: Sofascore

Втората част започна с натиск на Юве. В 52-ата минута Сиригу отново трябваше да се намесва след удар на Мората. Шест минути след това Локатели подаде към Кулушевски. Шведският национал проби отдясно, навлезе в наказателното поле и отправи удар, който мина покрай вратата.

В 65-ата минута Куадрадо намери Дибала в наказателното поле, но и аржентинецът не успя да преодолее Сиригу. Седем минути по-късно Мората беше замене от Кийн. При излизането си испанският нападател размени остри реплики с треньора Макс Алегри.

В 82-ата минута "старата госпожа" реши всичко в срещата. Бернардески получи отляво, навлезе навътре и подаде към навлизащия в наказателното поле Дибала. Аржентинецът пое топката и с кинжален удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

Ювентус – Дженоа 2:0

1:0 Хуан Куадрадо (9)

2:0 Пауло Дибала (82)

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Киелини, Пелегрини (46 - Алекс Сандро), Бентанкур, Локатели, Кулушевски, Бернардески (83 - Рабио), Дибала (88 - Кайо Жорже), Мората (72 - Кийн)

Треньор: Масимилиано Алегри

Дженоа: Сиригу, Бираски, Бани (73 - Ван Хойсден), Васкес, Камбиасо (85 - Берегони), Джилионе, Ернани, Бехрами (58 - Галдамес), Туре (58 - Портанова), Екубан, Бианки (58 - Пандев)

Треньор: Андрий Шевченко

Ж.к. Лука Пелегрини, Мойс Кийн (Ювентус)