Ювентус постигна пълен обрат в дербито срещу Торино, побеждавайки с 2:1 на "Алианц Стейдиъм". Защитникът на "биковете" Николас Нкулу (9) даде ранен аванс на гостите. В заключителните минути резервата Уестън МакКени (78) възстанови равенството, а малко след това Леонардо Бонучи (89) направи пълния обрат в мача. По този начин "бианконерите" се изкачиха на втората позиция в Серия А, докато възпитаниците на Марко Джампаоло остават в опасната зона с едва шест точки.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Домакините стартираха по-агресивно срещата и още в 1-ата минута застрашиха вратата на Салваторе Сиригу. Кристиано Роналдо стреля от дистанция, но не успя да намери целта.

Постепенно гостите успяха да спечелят контрола на топката и задържаха умело кълбото. В 9-ата минута "биковете" откриха резултата. Кристиан Ансалди центрира в наказателното поле, където се получи разбъркване, а най-съобразителен се оказа Николас Нкулу, който отблизо преодоля Войчех Шчесни.

В 13-ата минута Симоне Дзадза остана очи в очи с Войчех Шчесни, но изстрелът по земята на нападателя бе отразен решително от вратаря на домакините.

До края на първата част темпото се успокои и липсваха сериозни опасности пред някоя от двете врати.

В 57-ата минута Хуан Куадрадо отправи плътен изстрел и топката влетя в мрежата зад Салваторе Сиригу. Но след това главният съдия Даниеле Орсато прегледа ситуацията с ВАР и отмени попадението заради засада в развитието на атаката.

"Бианконерите" упражниха масиран натиск в следващите минути. В 77-ата минута Федерико Киеза стреля от дистанция, след което последва намеса на Салваторе Сиригу, който изби в ъглов удар. Домакините разиграха късо корнера, след което Хуан Куадрадо центрира в наказателното поле, където резервата Уестън МакКени скочи над всички и реализира с глава.

Заключителните минути на двубоя се развиха изцяло в половината на "биковете", но защитата пред Салваторе Сиригу се справи с набезите на възпитаниците на Андреа Пирло.

В 89-ата минута Ювентус направи пълен обрат, след ново великолепно центриране на Хуан Куадрадо, Леонардо Бонучи се извиси над всички и с глава реализира в мрежата на Салваторе Сиригу.

Главният съдия Даниеле Орсато даде 7-минутно продължение, но повече попадения в двубоя не паднаха.

ЮВЕНТУС - ТОРИНО 2:1