Наполи победи Ювентус с 2:1 в мач от 27-я кръг на Серия А. Головете за домакините бяха дело на Хвича Кварацхелия и Джакомо Распадори, а за гостите точен бе Федерико Киеза. Наполи владееше много повече топката, като контролираше кълбото, но и двата отбора имаха сериозни възможности за попадения. Влахович изпусна няколко чисти шанса за гостите. С тази победа Наполи е вече 7-и с актив от 43 точки, докато Ювентус остава 2-и с 57 с пункта на сметката си, на цели 12 от лидера Интер и с мач повече.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

В 10-а минута Душан Влахович получи прехвърлящ пас в зоната пред вратата и стреля опасно с глаав, но точно до външната страна на дясната греда. В 34-а  минута отново Влахович бе в центъра на вниманието, като нападателят пое топката в наказателното поле и стреля рязко, но кълбото разтресе единствено дясната греда.

Две минути преди края на първата част Хвича Кварацхелия отправи удар от движение в наказетлоното поле и преодоля вратаря, отправяйки топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0 за Наполи. В последната минута на редовното време за първото полувреме Влахович достигна до отбита топка в наказателното поле, но я изстреля малко встрани от дясната греда.

В 53-а минута Андреа Камбиазо овладя перфектно подаване в наказателното поле, освободи си пространство за удар, но той премина точно над напречната греда. Ювентус не осъществи някакъв грандиозен натиск, но стигна до своя шанс в 81-а минута. Федерико Киеза овладя с чудесно първо докосване убийствен пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в долния ляв ъгъл в марков стил - 1:1

В 85-а минута Наполи имаше претенции за дузпа, която първоначално не бе отсъдена. В крайна сметка главният арбитър бе посъветван сам да разгледа ситуацията на ВАР монитора и след това даде наказателен удар за домакините. С изпълнението се нагърби Виктор Осимен, но стреля много слабо и Шчесни успя да избие. Това обаче не бе достатъчно, тъй като Распадори бе най-съобразителен и успя да добави отскочилата топка във вратата - 2:1 за Наполи.

В третата минута на добавеното време Федерико Киеза получи пространство в наказателното поле, след като овладя подаване, но шансът беше пропилян, защото ударът му премина безопасно над напречната греда.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 17. Матиас Оливера, 5. Жуан Жезус, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо, 8. Хамед Траоре, 68. Станислав Лоботка, 99. Франк Ангиса, 77. Хвича Кварацхелия, 21. Матео Политано, 9. Виктор Осимен

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 24. Даниеле Ругани, 17. Самюъл Илинг, 26. Карлос Алкарас, 5. Мануел Локатели, 20. Фабио Мирети, 27. Андреа Камбиазо, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович