Ювентус победи Лацио с  3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Хоакин Кореа (14) даде аванс на "римските орли", а Адриен Рабион (39) възстанови равенството. В началото на втората част "бианконерите" постигнаха пълен обрат след две попадения на Алваро Мората (57, 60). Испанецът реализира красив гол, а след това оформи и крайния резултат от дузпа.

По този начин Ювентус събра актив от 52 точки, доближавайки се на една от втория Милан. От своя страна Лацио остава седми с 43.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

"Бианконерите" упражниха натиск в първите минути на срещата, но "римските орли" донесоха първата опасност в срещата. Мохамед Фарес се пребори за топката в центъра, след което напредна и отправи плътен изстрел, но топката прелетя над напречната греда.

В 9-ата минута Сергей Милинкович-Савич бе близо до откриването на резултата, но сръбският футболист стреля от пряк свободен удар покрай левия страничен стълб.

Домакините бяха по-активният отбор, но защитата пред Пепе Рейна се справи с натиска, а от своя страна гостите продължиха да създават опасности чрез бързи контраатаки.

В 14-ата минута Лацио откри резултата. Хоакин Кореа се възползва от грешка при изнасянето на топката, напредна в половината на домакините, след което залъга Мерих Демирал и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл.

Шест минути по-късно Сергей Милинкович-Савич стреля от границата на наказателното поле, но Войчех Шчесни изби решително топката от долния ляв ъгъл. Малко след това полският страж улови и изстрел на Луис Алберто.

Ювентус притисна съперника си в собствената му половина, но играчите на Андреа Пирло не успяваха да се справят със сгъстената защита пред Пепе Рейна.

В 31-ата минута Аарън Рамзи опита от дистанция да преодолее испанския вратар, но изстрелът на уелсеца премина покрай вратата. Шест по-късно Алваро Мората имаше отличен шанс да възстанови равенството, но ударът му с глава премина близо до левия страничен стълб.

В 39-ата минута "бианконерите" все пак стигнаха до изравнителното попадение. Адриен Рабио бе изведен в наказателното поле и с красив изстрел в близкия ъгъл реализира.

Лацио можеше да се оттегли с гол аванс на почивката, но изстрелът на Мохамед Фарес премина покрай левия страничен стълб.

Домакините стартираха агресивно втората част и в 49-ата минута Федерико Киеза принуди Пепе Рейна решително да избивав ъглов удар.

Три по-късно "римските орли" бяха близо до нов гол във вратата на Войчех Шчесни, но изстрел с глава на Сергей Милинкович-Савич срещна напречната греда.

В 57-ата минута Ювентус стигна до обрат. Федерико Киеза открадна топката в средата на терена и подаде към Алваро Мората. Испанецът напредна в наказателното поле и с красив изстрел в горния десен ъгъл реализира.

Две минути по-късно "бианконертие" получиха дузпа за нарушение на Сергей Милинкович-Савич срещу Аарън Рамзи. Зад топката застана Алваро Мората и с удар в долния ляв ъгъл реализира.

Домакините продължиха да действат по-агресивно в предни позиции и в 66-ата минута Федерико Киеза отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Пепе Рейна улови.

В 70-ата минута в игра за Ювентус е появи и Кристиано Роналдо. Пет минути по-късно португалецът не бе този, който създаде нова опасност, а Чиро Имобиле. Италианският нападател стреля от дистанция, принуждавайки Войчех Шчесни да боксира решително. Малко след това Хоакин Кореа имаше отлична възможност да реализира втория си гол в мача, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб.

В последната минута от редовното време Мохамед Фарес отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, след което топката премина опасно близо до десния страничен стълб. Това бе и последното по-интересно действие в двубоя.