Наполи победи Ювентус с 5:1 в мач от 18-ия кръг на Серия А. Головете за домакините бяха дело на Амир Рахмани, Елиф Елмас, Хвича Кварацхелия, а две попадения отбеляза Виктор Осимен. Точен за "старата госпожа" бе Анхел Ди Мария. С тази победа Наполи запазва първата си позиция с актив от 47 точки, докато Ювентус е вече 3-ти с 37 пункта на сметката си.

В първите минути отсъстваха чистите положения в срещата, като Наполи бе по-активният отбор, опитвайки да контролира топката и да организира постепенни нападения, фокусирани главно върху крилата. Първата възможност бе в 13-та минута, когато Виктор Осимен бе изведен в наказателното поле, но от трудна позиция отправи удар, който не затрудни по никакъв начин стража на Ювентус Войчех Шчесни.

64 снимки

Секунди след това Хвича Кварацхелия получи добро центриране и опита акробатично изпълнение от пеналтерията. Шчесни първоначално демонстрира страхотен рефлекс, но Виктор Осимен бе на добра позиция и успя да се ориентира бързо, за да направи добавка с глава, извеждайки Наполи напред в резултата.

В 21-та минута Анхел Ди Мария направи самостоятелен пробив, преодолявайки противников играч с дрибъл и опита удар извън наказателното поле, но изстрелът с левия крак срещна напречната греда на Алекс Мерет, който само изгледа топката.

Аржентинското крило на Ювентус малко след това опита и центриране съм Аркадиуш Милик, който отправи удар с глава, но той бе слаб и Мерет улови спокойно. В 39-та минута Бремер допусна ужасяваща грешка, след която Осимен намери Кварацхелия, а грузинецът с презицен удар с десния крак успя да преоделее Шчесни и да удвои резултата - 2:0 за Наполи. Само три минути след това Милик размени двойно подаване с Ди Мария в противниковото назакателно поле, а аржентинецът завърши с левия крак, преодолявайки Алекс Мерет, за да намали резултата - 2:1.

Наполи Ювентус статистика

източник: Sofascore

Във втората минута на добавеното време за първата част след центриране отляво Амир Рахмани не се намеси достатъчно добре и отклони топката към своята врата, но Мерет успя да реагира невероятно, спасявайки с една ръка.

В 54-та минута Виктор Осимен навлезе в наказателното поле, като защитниците не успяха да го спрат и отправи удар в близкия ъгъл на Шчесни, но полският вратар изби в корнер. От последвалия ъглов удар, Кварацхелия центрира и топката достигна до Амир Рахмани, който с много силен изстрел не остави никакви шансове на стража на Ювентус - 3:1 за Наполи. В 58-та нова грешка на Бремер можеше да доведе до гол, след като отново Осимен остана очи в очи с Шчесни, но ударът на нападателя премина над напречната греда. Късмет за Юве!

В 60-та минута Пьотр Жиелински получи топката на границата на наказателното поле и веднага опита изстрел към вратата, но след получилия се рикошет, Шчесни улови безпроблемно. В 65-та минута отново Бремер попадна във фокуса след нова грешка, при която Кварацхелия овладя топката и центрира към Виктор Осимен, който се измъкна от двама защитници и завърши с глава, за да направи резултата 4:1 за Наполи.

Елиф Елмас получи от Джовани Ди Лоренцо, а първият напредна с топка в крака в наказателното поле и отправи удар с левия крак, а след последвалият рикошет топката влетя за пети път във вратата на Шчесни - 5:1 за Наполи.

До края на мача домакините продължаваха да търсят попаденията, но все пак направиха някои промени, като дадоха шанс на резервни футболисти да се изявят. Ювентус направи няколко опита да направи загубата си по-достойна, но не съумя да създаде чисти положения за гол.

Стартови състави:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 6. Марио Руи, Мин-Джей Ким, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани ди Лоренцо, 20. Пьотр Жиелински, 68. Станислав Лоботка, 99. Андре Замбо Ангиса, 77. Хвича Кварацхелия, 9. Виктор Осимен, 21. Матео Политано

Треньор: Лучано Спалети

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило, 17. Филип Костич, 25. Адриен Рабио, 5. Мануел Локатели, 8. Уестън МакКени, 7. Федерико Киеза, 22. Анхел Ди Мария, 14. Аркадиуш Милик

Треньор: Масимилиано Алегри