Спортинг Лисабон успя да се класира за осминафиналите в Лига Европа, но Астана направи достойно 3:3 в реванша в Лисабон. След 3:1 в казахстанската столица португалците елиминираха тима на Мъри Стоилов.

Мачът започна с положение за Астана, но ударът на Твумаси бе отразен от вратаря Патрисио. Още в третата минута обаче Бас Дост с глава вкара първия гол в мача – 1:0 за Спортинг.

Събитията на терена се развиваха спокойно. Спортинг имаше превес, но той не бе особено подчертан.

В 34-ата минута след контра на Астана Деспотович уцели гредата. В 37-ата минута след изпълнение на ъглов удар Марин Томасов успя да изравни за казахстанците – 1:1.

Астана не стоеше само в защита. Но пък насреща си имаше по-класен съперник, готов да ги накаже. И това стана факт в 53-ата минута след далечен удар на Бруно Фернандеш за 2:1.

Същият футболист се разписа за втори път в мача, за да направи резултата 3:1 в 63-ата минута.

Все пак откритата игра на Астана бе възнаградено с още един гол. Вкара го в 80-ата минута Патрик Твумаси за 3:2.

В самия край на мача Шомко донесе равенството 3:3, което означава достойно отпадане за Астана и вероятно достойна раздяла за Мъри Стоилов с клуба.

Така Спортинг се класира напред с общ резултат 6:4.