Осминафиналните битки в Шампионската лига бяха открити със страхотен мач между Ювентус и Тотнъм. В Торино двата отбора завършиха 2:2, след като Юве водеше с 2:0 след само 9 минути игра. „Шпорите“ обаче изиграха отличен мач след това и заслужено стигнаха до головото реми, което прави англичаните фаворити преди реванша на „Уембли“. "Бианконерите" определено могат да съжаляват още повече на фона на факта, че в края на първото полувреме реализиралият и двата гола Гонсало Игуаин пропусна и дузпа.

Момчетата на Маурисио Почетино обаче демонстрираха красив и офанзивен футбол, с който закономерно стигнаха до удобния резултат. Головете за гостите реализираха Хари Кейн, за когото това бе седми гол през сезона в Шампионска лига, и Кристиан Ериксен. Джорджо Киелини изигра своя 460-и мач за Ювентус, с което стана седми във вечната ранглиста на клуба. Той обаче едва ли ще остане доволен от двата допуснати гола във вратата на Джанлуиджи Буфон.

Юве нанесе мощен удар на своя съперник, след като вкара първия гол в двубоя след по-малко от 2 минути игра. Миралем Пянич подаде хитър пас от фаул към Гонсало Игуаин, който от трудна позиция успя да засече топката във въздуха и от воле да отправи перфектен изстрел във вратата на Уго Лорис за 1:0.

6 минути по-късно "бианконерите" получиха и дузпа след нескопосано нарушение на Бен Дейвис срещу Бернардески. Съдията Феликс Брих посочи бялата точка, а Игуаин реализира втория си гол, макар и Лорис да бе много близо до спасяването.

Двете попадения определено успокоиха домакините и очаквано Юве прие повече играта в своята половина, дебнейки на контра атака. В 26-ата минута Буфон трябваше да демонстрира класата си след опасен изстрел на Хари Кейн. В 30-ата минута при бърза контра Игуаин направи двойно с Пянич, след което изстрелът му мина встрани от вратата. Буфон пък отново отрази шут на Кейн.

В 35-ата минута обаче дори големият вратар нямаше какво да направи, за да спре Кейн. Звездата на "шпорите" получи хитър пас от Деле Али, видя излизащия да скъси ъгъла вратар и с едно докосване го преодоля, след което вкара в опразнената врата от малък ъгъл.

5 минути по-късно мощен изстрел на Ериксен бе спасен от Буфон, а Тотнъм продължаваше да владее повече топката. Само че в добавеното време на първата част Юве стигна до нова дузпа! Това се случи, след като Дъглас Коста проби мощно и в наказателното поле бе фаулиран от Серж Орие.  Игуаин получи идеалната възможност да оформи хеттрика си, но реши да стреля мощно в средата на вратата и топката срещна напречната греда.

Втората част започна равностойно, а първите голови шансове бяха пред домакините. Федерико Бернардески отправи чудесен изстрел, който обаче бе спасен майсторски от Лорис в 58-ата минута. След корнера пък Манджукич стреля с глава от близко разстояние, но отново Лорис бе на мястото си.

В 71-ата минута Джорджо Киелини фаулира Деле Али пред наказателното поле. Али и Ериксен застанаха зад топката и Ериксен бе този, който отправи топката. Стената бе лошо построена, датчанинът стреля хитро по земята, а Буфон също не действа по най-добрия начин и топката влезе във вратата му за 2:2.

До края на мача домакините опитаха все пак да стигнат до победата. Бернардески се отчете с нов опасен изстрел, а Пянич и Коста направиха няколко опасни пробиви по крилата. Гол обаче не падна и така „бианконерите“ ще трябва да гонят победа в реванша на „Уембли“. Иначе Юве продължи серията си без загуба у дома в Европа на 27 мача.

Съставите:

Ювентус: Буфон - Де Шилио, Бенатиа, Киелини, Алекс Сандро, Кедира (66' Бентанкур), Пянич, Бернардески, Коста (90'+2 Асамоа), Манджукич (76' Стураро), Игуаин.

Тотнъм: Лорис - Орие, Санчес, Вертонген, Дейвис, Ериксен (90'+2 Уанеяма), Дайър, Дембеле, Ламела (89' Лукас), Деле Али (83' Сон), Кейн.