Ювентус си гарантира място на 1/8-финалите в Шампионска лига след измъчена победа над Ференцварош с 2:1 на „Алианц Стейдиъм“.

В Торино домакините влязоха в двубоя като абсолютен фаворит и знаейки, че при успех ще се класират за елиминациите на най-престижния европейски клубен турнир. Те обаче бяха неприятно изненадани в 19-та минута, когато Мирто Узуни откри резултата за унгарците. Кристиано Роналдо с първия си гол в тазгодишното издание на надпреварата възстанови паритета преди почивката.

След нея „Старата госпожа“ очаквано натисна в търсене на победно попадение, но трябваше да чака до продължението на мача, когато Алваро Мората донесе трите точки след нова асистенция на Хуан Куадрадо. Така, „бианконерите“ събраха актив от девет точки и имат преднина от осем пункта пред третия Динамо Киев два мача преди края на срещите от група G.

Компания на торинци ще прави Барселона. Тимът на Роналд Куман не остави шансове на Динамо в Киев след успех с 4:0 въпреки отсъствието на ключови играчи като Лионел Меси и Френки де Йонг, които получиха почивка от нидерландския наставник. Каталунците разпиляха украинския гранд през втората част, когато наниза четири безответни гола чрез Сержиньо Дест, Мартин Брайтуайт (2) и Антоан Гризман. „Блаугранас“, с пълен актив от 12 точки, също си гарантираха място сред осминафиналистите.