Ювентус победи по категоричен начин ПСВ Айндховен с резултат 3:1 в първия мач от новия исторически сезон на Шампионската лига. На „Алианц Стейдиъм“ в Торино Кенан Йълдъз откри с феноменално изпълнение в 21-ата, а Уестън Маккени удвои в 27-ата минута. Николас Гонсалес оформи класиката в 52-ата, преди Исмаел Сайбари да отбележи почетното попадение за гостите в третата минута от добавеното време.

Снимки: Gulliver/GettyImages
28 снимки

Като цяло "биаконерите" бяха по-добрия тим и напълно заслужиха успеха си, като можеха да отбележат и още попадения. Тимът на Тиаго Мота, който тази година се завърна в най-комерсиалния клубен турнир, след като пропуснаха изцяло европейско участие миналата година, сега стартира с три точки. Освен с ПСВ, тимът от Торино ще има още мачове срещу Манчестър Сити (д), РБ Лайпциг (г), Бенфика (д), Брюж (г), Лил (г), Щутгарт (д) и Астън Вила (г).

Нидерландският първенец, който отпадна на 1/8-финалите в ШЛ миналия сезон от Борусия Дортумнд, пък ще мери сили още с Ливърпул (д), Пари Сен Жермен (г), Шахтьор Донецк (д), Спортинг Лисабон (д), Цървена звезда (г), Жирона (д) и Брест (г).

Новият треньор на Ювентус - Тиаго Мота, заложи на Микеле Ди Грегорио на вратата, а в защита действаха Пиер Калулу, капитанът Федерико Гати, Бремер и Андреа Камбиазо. В центъра на терена оперираха Мануел Локатели и Уестън Маккени, който замени неубедителния Дъглас Луис. По крилата бяха разположени Николас Гонсалес и Кенан Йълдъз, докато Теун Копмайнерс беше поставен зад Душан Влахович, който водеше атаката. Франсиско Консейсао и Аркадиуш Милик пък пропуснаха двубоя поради травми.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ ОТ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА ВЪВ ВТОРНИК ВЕЧЕР!

Ювентус ПСВ Айндховен

източник: Sofascore.com

Гостите от Нидерландия първи стигнаха до удар към вратата, след като в седмата минута Джоуи Веерман стреля от средна дистанция, но вратарят Микеле Ди Грегорио спаси.

Три минути по-късно Гуус Тил също получи на добра позиция в наказателното поле след центриране отдясно, но стреля доста неточно от воле.

Постепенно Ювентус вдигна оборотите и можеше да открие в 20-ата минута, но Николас Госалес не успя да засече добре хубаво центриране в наказателното поле на чудесна позиция и „подари“ топката на вратаря.

Минута по-късно, обаче, домакините все пак поведоха. Уестън Маккени спечели топката на центъра и подаде за Гонсалес, който проби в предни позиции и след това намери отляво Кенан Йълдъз. Турският национал влезе в наказателното поле, финтира  бранител, след което отправи изключителен удар с десния крак, който не остави никакви шансове на Жоел Дромел, като топката се отби от лявата му греда и влетя в мрежата за 1:0. Това бе първи гол за Йълдъз през сезона и в дебюта му в ШЛ.

Голът даде самочувствие на играчите на Тиаго Мота, които можеха да удвоят резултата в 24-ата минута. Тогава Теун Копмайнерс проби отляво и центрира в наказателното поле, където Маккени засече с десния крак, но вратарят Дромел спаси също с крак. Секунди след това топката отново бе пратена към границата на вратарското поле, но Копмайнерес пропусна.

В 26-ата минута Нико Гонсалес засече с глава на далечната греда центриране отляво, но прати кълбото над вратата в аут.

Натискът на Юве продължи и това доведе до второ попадение във вратата на ПСВ минута след това. Този път Нико Гонзалез получи дълъг пас на десния фланг, освободи се отлично от защитник, влезе в наказателното поле и след това сви топката. Душан Влахович се размина с нея, но се получи рикошет в играч на гостите и тя попадна на пътя на Уестън Маккени, който отбеляза отблизо за 2:0.

ПСВ опита да отговори и след половин час игра Гуус Тил се включи добре в наказателното поле и поучи подаване, след което опита удар от добра позиция, който бе блокиран в последния момент в корнер. След неговото изпълнение Люк де Йонг засече с глава, но без проблеми за Ди Грегорио.

В 34-ата минута Душан Влахович бе изведен на скорост зад защитата на нидерландците, но все пак бранител успя да блокира удара на сърбина от гранинцата на наказателното поле.

В самия край на полувремето Копмайнерс се освободи добре от личния си пазач в наказателното поле и засече центриране отляво, но прати топката много близо покрай лявата греда на Дромел в аут.

Седем минути след почивката Ювентус сложи окончателно точка на спора с трети гол. Копмайнерс отне топката на централния кръг, след което Душан Влахович напредна отляво и изведе отлично останалия съвсем сам Нико Гонсалес в наказателното поле, който имаше достатъчно време да овладее топката и да стреля с десния крак, пращайки я в десни ъгъл на вратата за 3:0.

В 65-ата минута Влахович получи пред наказателното поле и стреля, но неточно в аут.

ПСВ създаде нещо интересно пред вратата на Юве чак в 74-ата минута, когато Исмаел Сайбари шутира от границата на наказателното поле, но Ди Грегорио улови без особени проблеми.

Пет минути преди края на редовното време „биаконерите“ пропуснаха да стигнат до четвърто попадение. Копмайнерс напредна отляво, влезе в наказателното поле и след това пусна хубав пас за Влахович в малкия пеналт, но вратарят успя да парира удара отблизо на сърбина. Две минути –късно отново Влахович бе намерен в наказателното, но нападателят стреля от движение високо над вратата.

В последната 90-ата минута удар на Дъглас Луис с глава след корнер излезе в аут.

Гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение в последната трета минута от добавеното време. Тогава Йоан Бакайоко се пребори отлично и проби по левия фланг, след което намери с чудесно подаване резервата Исмаел Сайбари в наказателното поле, който реализира за 3:1, оформяйки крайния резултат. Това бе и първо попадение във вратата на Ювентус от началото на сезона.

FT | ЮВЕНТУС – ПСВ АЙНДХОВЕН  3:1

1:0 Кенан Йълдъз 21'

2:0 Уестън Маккени 27'

3:0 Николас Гонсалес 52'

3:1 Исмаел Сайбари 90+3'