Виляреал шокира Ювентус, побеждавайки го с 3:0 на „Алианц Стейдиъм" и го изхвърли от Шампионската лига. Гостите откриха резултата в 78-ата минута чрез Жерард Морено, който бе точен от дузпа, а малко преди края на двубоя удвои преднината си с гол на Пау Торес. Крайният резултат бе оформен дълбоко в добавеното време с попадение отново от бялата точка този път на Арно Данжума. По този начин Италия остава без предстаавител в най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Ювентус Виляреал

източник: Sofascore.com

Гостите стартираха по-добре и в началните минути държаха контрола на топката. Домакините реагираха в 11-ата минута, когато Алваро Мората с красив изстрел с глава принуди Херонимо РУли да се намесва решително.

Постепенно "бианконерите" притиснаха съперника си и в 22-ата минута след силен изстрел на Душан Влахович топката се спря в напречната греда. Веднага след това "жълтата подводница" също можеше да открие резултата, но изстрел на Джовани Ло Селсо премина поркай десния страничен стълб.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

В 35-ата минута Ювентус бе близо до откриващото попадение, след като Хуан Куадрадо добре центрира от ъглов удар на далечната греда, където Душан Влахович нанесе изстрел отблизо, но Херонимо Рули бе на мястото си и спаси.

Двата отбора продължиха да играят открит и чист футбол, което бе отлично за зрителите, след като играта не бе излишно накъсвана. В заключителните минути на първото полувреме Хуан Куадрадо на два пъти застраши вратата на гостите след изпълнение на корнер, но домакините не успяха да стгнат до попадение.

"Бианконерите" стартираха по-агресивно втората част и спечелиха контрола на топката, но трудно стигаха до опасности пред Херонимо Рули заради сгъстената отбрана пред аржентинския вратар. В 58-ата минута стражът на гостите боксира силен изстрел на Адриен Рабио. Малко след това французинът стреля отново от дистанция, но този път покрай десния страничен стълб.

Натискът на Ювентус се увеличи в следващите минути и изстрели на Хуан Куадрадо и Мануел Локатели преминаха опасно покрай десния страничен стълб.

В 76-ата минута Франсис Коклен падна в наказателното поле, искайки дузпа, но главния съдия Сжимон Марчиниак посочи играта да продължи. Полският рефер все пак прегледа ситуацията с ВАР и промени решението си, посочвайки бялата точка. Жерард Морено застана зад топката и с великолепен изстрел в левия ъгъл реализира.

Треньорът на домакините Масимилиано Алегри веднага реагира и включи в игра Пауло Дибала.

Пет минути преди края на двубоя "жълтата подводница" удвои преднината си. Арно Данжума центрира от ъглов удар, след което защитата на "бианконерите" не успя да се намеси добре и Пау Торес отблизо реализира в горния ляв ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Виляреал получи правото да изпълни втора дузп, след като Матайс де Лихт игра с ръка и главният съдия Сжимон Марчиниак посочи отново бялата точка. Арно Данжума застана зад бялата точка и с изстрел в долния десен ъгъл реализира, оформяйки крайния резултат.

ЮВЕНТУС - ВИЛЯРЕАЛ 0:3

0:1 Жерар Морено 78'-д.

0:2 Пау Торес 85'

0:3 Арно Данжума 90+2'-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Матиа Де Шилио, Даниеле Ругани, Матайс де Лихт, Данило, Артур, Адриен Рабио, Мануел Локатели, Хуан Куадрадо, Алваро Мората, Душан Влахович

Треньор: Масимилиано Алегри

ВИЛЯРЕАЛ: Херонимо Рули, Серж Орие, Раул Албиол, Пау Торес, Дани Парехо, Етиен Капу, Первис Еступинан, Ману Тригерос, Джовани Ло Селсо, Арно Данжума, Йереми Пино

Треньор: Унай Емери