Равенството 2:2 с Верона не бе единственият проблем на Ювентус - в последните 15-ина минута капитана на тима Данило игра с контузия. Бразилецът получи травма на глезена, но Макс Алегри вече бе направил всичките си промени. Това наложи Данило да остане на терена, накуцвайки.

Първоначалните информации са, че Данило е получил изкълчване на левия глезен и ще бъде подложен на допълнителни изследвания през следващите няколко дни. Капитанът се завърна на терена след наказание. Той пропусна мача с Удинезе, загубен с 0:1.

Данило се приземи неудобно след скок и в рамките на минути получаваше медицинска помощ, но тъй като Ювентус беше изпълнил и петте смени, трябваше да стисне зъби.

За да се увери, че не бяга твърде много и не е слабо място на защитата, Данило се премести в по-предна позиция по време на този период от мача.