Отборът на Наполи не успя да победи борещия се за оцеляване Удинезе, завършвайки 1:1 в среща от 35-ия кръг на Серия А. Неаполитанците откриха чрез Виктор Осимен (30), но допуснаха изравняване в добавеното време. Точката за домакините донесе Айзък Съксес (90+2).

Три кръга преди края Наполи заема 8-ото място в класирането, а Удинезе продължава да мечтае за оставане в елита.

В другия мач днес Аталанта измъкна победата с 2:1 при гостуването си на вече изпадналия Салернитана. Така  тимът от Бергамо се изравни по точки с Рома в битката за място в Шампионската лига.

Салернитана изненадващо поведе в 18-ата минута с гол на Лум Чауна. Пак той можеше удвои в началото на втората част, но вратарят Марко Карнесеки спаси. Все пак "бергамаските" успяха да стигнат до обрат в рамките на шест минути. Първо Джанлука Скамака изравни в 57-ата минута, а Тюн Копмайнерс донесе трите точка за Аталанта.