Въпреки че зимният трансферен прозорец току-що приключи, в Ювентус вече подготвят стратегически ходове за летния пазар, съобщава Calciomercato. „Бианконерите“ искат не само да задържат Рандал Коло Муани, но и да добавят към атаката си още един силен играч – Виктор Осимен.

Френският нападател Коло Муани пристигна в Торино под наем от Пари Сен Жермен през януари, но сделката е само до края на сезона и не включва опция за закупуване. Това означава, че след последния съдийски сигнал за кампанията, той трябва да се завърне в Париж. Въпреки това, от Ювентус са решени да преговарят с ПСЖ за нова едногодишна договорка, която този път може да съдържа и възможност за откупуване. Интересното е, че старши треньорът на парижани Луис Енрике, който наскоро поднови договора си, не е убеден в необходимостта да връща Коло Муани в отбора, което отваря шанс за Юве да си осигури услугите му за по-дълъг период.

Паралелно с опитите да задържат французина, торинският клуб работи активно и по привличането на нигерийския нападател Виктор Осимен. В момента той играе под наем в Галатасарай, но правата му принадлежат на Наполи. През лятото в договора му ще влезе в сила освобождаваща клауза на стойност 75 милиона евро, а от Наполи едва ли ще са склонни да направят отстъпки, особено на пряк конкурент от Серия А.

В Ювентус, обаче имат ясен план – ако успеят да продадат Душан Влахович, приходите от сделката могат да бъдат използвани за финансиране на трансфера на Осимен. По този начин торинският гранд се надява да оформи мощен атакуващ тандем, който да засили амбициите им за трофеи през следващия сезон.